کد خبر: ۲۱۰۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
سوک:نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بر لزوم حرکت در مسیر ولایت‌مداری تاکید کرد و گفت: مردم برای عبور از مشکلات اقتصادی کشور مشارکت و همراهی کنند.
به گزارش سوک آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در جلسه درس اخلاق در مسجد امام حسن مجتبی (ع) بوشهر اظهار داشت: نماز اول وقت به صورت مکرر تاکید شده است و باید از فضیلت‌های نماز اول وقت بهترین بهره را ببریم.

وی با اشاره به تاکید حضرت علی(ع) بر استقرار عدالت در جامعه اسلامی، اضافه کرد: زمانی که حضرت علی(ع) زمام امور را در دست گرفت به جای اینکه به او کمک کنند تا حکومت اسلامی در مسیر توسعه و پیشرفت قرار بگیرد، خواص و عوام از ایشان مطالبه کردند و خواسته‌های شخصی خود را مطرح کردند و سه جنگ بزرگ را به ایشان تحمیل کردند و ترور در دستور کار این افراد قرار گرفت.

امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: حکومت اسلامی به معنای حکومت همه مسلمین است و همه باید کمک کنند تا این حکومت اسلامی در مسیر صحیح خود به توسعه و پیشرفت دست یابد.

وی به مشکلات آب در سطح کشور اشاره کرد و ادامه داد: اگر انسان جلوی اسراف را بگیرد و مقدار کمی در مصرف آب صرفه‌جویی کند، همین خدمت به حکومت اسلامی و کمک به مردم برای عبور از مشکلات است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به فشارها و مشکلات اقتصادی بیان کرد: مسئول اقتصاد و مسائل اجرایی یک مملکت رئیس جمهور و دولت است، ولی همه باید کمک کنند تا بار به مقصد برسد و مشکلات کمتری را شاهد باشیم.

وی افزود: در زمان امیرالمومنین هم همین مشکل بود و وقتی که آن حضرت حرفی می‌زد، مردم به خوبی عمل نمی‌کردند و همین موضوع باعث رنج آن حضرت می‌شد و خواص بی‌بصیرت مانع‌تراشی می‌کردند.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: جامعه‌ای که از ولایت فاصله می‌گیرد، با مشکلات بسیار زیادی روبرو می‌شود. برخی از اصحاب حضرت علی(ع) فریب خوردند و آن حضرت را یاری نکردند و مشکلات بیشتری را برای ایشان ایجاد کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: همه مسئولان کشور از جمله رئیس جمهور و مجلس و قوه قضائیه باید تابع مقام معظم رهبری باشند و هر کسی که کوچکترین فاصله‌ای گرفت باید بداند که از جاده خارج شده و مشکلاتی را متوجه کشور و مردم می‌کند/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد