دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 20
کد خبر: ۲۱۰۲۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
نماینده بوشهر در مجلس:
نماینده مردم بوشهر در مجلس گفت:‌ باید گفت بشکند دستانی که نمک می‌خورند و نمکدان می‌شکنند متاسفم بگویم که در کنار دریا نشسته‌ایم و در کمال شرمندگی منتظر رسیدن تانکرهای آب رسان برای تامین آب شرب هستیم.
به گزارش سوک، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم طی نطقی در صحن علنی مجلس خواستار توجه دولت به معیشت و اشتتغال استان بوشهر شد.

عبدالحمید خدری در جلسه امروز مجلس طی نطقی اظهار داشت: استانی که سابقه دیرین در حفظ امنیت و تمامیت ارضی کشور دارد، پایگاه شکاری و دریایی‌اش در طول هشت سال دفاع مقدس که گرداننده اقتصاد کشور بود و نفت در آن جریان داشت و بندر آن هشت سال بار همه مشکلات کشور را بر دوش کشید و مردمش در خط مقدم نبرد بودند این روزها حال خوشی ندارد.

وی بیان کرد: متاسفانه باید بگویم مسئولین در کنج عافیت خود نشسته و به بوشهر صرفا به عنوان محل درآمدی برای خرج کردن در دیگر مناطق کشور نگاه می کنند و حتی توجه حداقلی به این استان ندارند. امروز مردم استان اینگونه فکر می کنند که هیزم توسعه سایر نقاط کشور می‌شوند اما خود در درون مشکلات غوطه ور هستند. به رغم درآمدهای میلیاردی از صنایع متعدد پتروشیمی، نفت و گاز، بنادر و گمرکات همچنان مردم دیارم نظاره‌گر رونق ناشی از اینگونه از درآمدها در نقاط دوردست بوده و خود  در کمال ناباوری با تنگناهای اقتصادی، معیشتی و اشتغال دست و پنجه نرم می کنند.

نماینده مردم بوشهر در مجلس ادامه داد:‌ باید گفت بشکند دستانی که نمک می‌خورند و نمکدان می‌شکنند متاسفم بگویم که در کنار دریا نشسته‌ایم و در کمال شرمندگی منتظر رسیدن تانکرهای آب رسان برای تامین آب شرب هستیم. سخن گفتن از رنج‌ها و کمبودها و مشکلات که در این روزها دشمنان قسم خورده تمام تلاش خود را در بدبینی به نظام به کار بسته‌اند شاید آسان باشد اما به راستی چه کسانی برای برون رفت این چالش‌ها مسئول هستند؟ باید چاره اندیشی کنند.

 وی تصریح کرد:‌ آیا دولت خبر دارد در استان بوشهر  چه خبر است؟ در استان بوشهر علی رغم رشد صنعت جوانانش باید بیکار باشند و یا به سمت مشاغلی بروند که قانون نویسان مرکزنشین و از همه‌جا بی‌خبر آن را خلاف قانون ارزیابی می‌کنند.

وی با خطاب قرار دادن هیات رییسه مجلس بیان کرد: بنده به نمایندگی از مردم ایران تقاضا دارم تا طرحی تصویب کنید که مردم مرزنشین و ساحل‌نشین  زندگی آسوده داشته  باشند. بیایید مصوب کنید تا بخشی از طرح‌های توسعه‌ای به استان‌های بوشهر، خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان برسد و این مناطق به جای درد خوابیدن لنج‌ها در خور، محصولات تولید شده را به بازارهای جهانی ببرند.

نام:
ایمیل:
* نظر: