جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۲۱۰۲۹۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
سوک:مدیرکل کمیته امداد بوشهر با اشاره به اجرای برنامه مهارت‌افزایی مددجویان گفت: در این برنامه دانش‌آموزان تحت پوشش مهارت افزایی قرار گرفتند که آینده شغلی آنان تامین شود.
به گزارش سوک احمد لطفی در نشست دانش‌آموزان مددجوی کمیته امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه برنامه‌های مهارت آموزی به عنوان مقدمه اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت است اظهار داشت: آموزش‌های مهارت شغلی در بخش‌های مختلف به مددجویان کمیته امداد ارائه می‌شود که می‌توانند پس از فرا گیری این مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به سمت تولید و اشتغال گام بردارند.

لطفی با تاکید بر توانمند سازی و ایجاد اشتغال برای مددجویان از طریق آموزش مهارت شغلی افزود: 258 دانش آموز تحت حمایت  این نهاد  امسال دوره‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند.

وی بیان کرد: دانش‌آموزان تحت حمایت با توجه به رشته تحصیلی، استعداد، علاقه و مزیت‌های محل اسکان در دوره‌های مهارتی و فنی‌وحرفه‌ای شرکت کردند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: این آموزش‌ها برای دانش‌آموزان مقطع دبیرستان بوده و در رشته‌های نظری، فنی و حرفه‌ای، هنرستان، کار و دانش و در چهار گروه اصلی کشاورزی، خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر ارائه شده است.

وی با بیان اینکه یکی از نیازهای اصلی دانش‌آموزان تحت حمایت پس از اخذ مدرک دیپلم اشتغال است گفت: مشاوره شغلی و آماده سازی آنها برای بازار کار یکی از دلایل برگزاری این دوره‌های آموزشی است تا پس از فراغت از تحصیل بتوانند با استفاده از آموخته‌های فنی خود در شغل مناسب مشغول به کار شوند.

لطفی با اشاره به نحوه ایجاد اشتغال برای این مددجویان آموزش دیده تصریح کرد: مددجویان پس از مهارت آموزی، از دو طریق کاریابی برای آنها در بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های خدماتی و کارآفرینی باعطای تسهیلات قرض الحسنه به اشتغال و خودکفایی می‌رسند/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: