دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 20
کد خبر: ۲۱۰۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
سوک:معاون شیلات استان بوشهر گفت: در آستانه صید میگو، طرح دریابست برای جلوگیری از صدمه زدن به زیستگاه‌های میگو از ۱۰ تیر تا شروع فصل صید میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر اجراء می‌شود.
به گزارش سوک عباس آهنگرمقدم در بوشهر، یکی از مخرب‌ترین روش‌های صید آبزیان در خلیج فارس را کف‌روب یا ترال دانست و اظهار داشت: این گونه صید به زیستگاه و ذخائر آبزیان در خلیج فارس صدمات جبران ناپذیری وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه صید ترال یا کف‌روب تنها با اعلام قانونی برای صید میگو در خلیج فارس انجام می‌شود گفت: این نوع  صید تنها در زمان آزادسازی صید میگو آزاد و  در مابقی فصول سال که تخم‌ریزی آبزیان به ویژه میگو است ممنوع  اعلام می‌شود.

معاون صید شیلات استان بوشهر از اجرای  طرح دریابست از 10 تیر در آب‌های خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: طرح دریابست از 10  تیر تا آغاز فصل میگو در محدوده آب های ساحلی خلیج فارس استان بوشهر اجرا می‌شود.

آهنگرمقدم با تاکید بر ممنوع بودن صید تا زمان تعیین آزاد سازی صید میگو تصریح کرد: صیادانی که اقدام به صید غیرقانونی و بدون مجوز کنند با آنان  برخورد قانونی می‌شود  چرا که این نوع صید به زیستگاه‌های آبزیان خسارات جبران ناپذیری وارد می‌کند.

وی به فعالیت شبانه‌روزی گشت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر اشاره و خاطر نشان کرد: گشت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر برای نظارت و کنترل  فعالیت‌های صید و صیادی همواره از صیدهای غیر مجاز جلوگیری می‌کند و در زمان اجرای طرح دریا بست هیچ شناوری اجازه فعالیت صید و صیادی ندارد.

معاون شیلات استان بوشهر اجرای طرح دریابست را فرصتی برای انجام تعمیرات شناورها و بهینه سازی ادوات صیادی دانست و تاکید کرد: با تعیین زمان صید میگو صیادان با اطمینان بیشتری برای صید این آبزی راهی دریا می‌شوند/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: