کد خبر: ۲۱۰۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر گفت: قاچاقچیان در بنادر بوشهر و دیر که قصد وارد کردن ۷۵ دستگاه خودرو خارجی قاچاق داشتند به ۱۵۷ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.
به گزارش سوک زهرا افضلی‌نیا در بوشهر با تاکید بر مبارزه با قاچاق اظهار داشت: پرونده‌های قاچاق در تعزیرات حکومتی با اولویت رسیدگی و با متخلفان اقتصادی بدون اغماض برخورد می‌شود.

وی یکی از مفاد مهم  حمایت از کالای ایرانی را  مبارزه با قاچاق و برخورد قانونی با قاچاقچیان دانست و تصریح کرد: در این راستا تعزیرات حکومتی در تحقق این مهم از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان بوشهر از کشف قاچاق سوخت در بندر دیر خبر داد و بیان کرد: با کشف بیش از 2 میلیون لیتر گازوئیل قاچاق در بندر دیر قاچاقچیان ضمن محکوم شدن به جزای  نقدی به مبلغ 70 میلیارد ریال، سوخت کشف شده به چرخه شبکه توزیع برگشت داده شد.

افضلی‌نیا با اشاره محکومیت قاچاقچیان در عرصه واردات خودرو خارجی گفت: 70 دستگاه خودروی  خارجی قاچاق امسال در بندر دیر کشف و پرونده این قاچاقچیان در شعبه چهارم بدوی تعزیرات حکومتی بوشهر  بررسی شد.

وی از محکومیت 113 میلیارد ریالی متهمان قاچاق خودروهای یاد شده خبر داد و بیان کرد: قاچاقچیان 70 دستگاه خودرو توسان به 113 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر با اشاره به کشف 5 دستگاه خودرو لوکس خارجی قاچاق در بندر بوشهر تصریح کرد: 4 دستگاه مرسدس‌بنز و یک دستگاه تویوتا کمری قاچاق در بوشهر کشف شد که با تشکیل پرونده و بررسی آن، ضمن ضبط این خودروها قاچاقچیان به 44 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.

افضلی‌نیا بیان کرد: در مجموع امسال قاچاقچیان 75 دستگاه خودرو خارجی در بوشهر به 157 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم و خودروهای قاچاق ضبط شد.

وی با بیان اینکه  امسال 394 پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی استان بوشهر تشکیل شده است خاطر نشان کرد: از این تعداد پرونده 368 فقره آن با محکومیت 284 میلیارد ریالی مختومه شده است که 95 درصد پرونده‌‌ها شامل می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر از تشکیل پرونده تخلف در حوزه کالا و خدمات خبرداد و گفت: در این مدت 917 پرونده در حوزه کالا و خدمات به تعزیرات حکومتی وارد شده که 888 پرونده آن مختومه شده است.

افضلی‌نیا  با بیان اینکه 283 پرونده تخلف بهداشتی در تعزیرات حکومتی ثبت شده افزود: متخلفان در حوزه کالا و خدمات 2.9 میلیارد ریال و متخلفان در عرصه بهداشتی و درمانی 400 میلیون ریال جریمه شدند/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد