پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 21
کد خبر: ۲۱۰۷۶۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
ائمه جمعه استان بوشهر
ائمه جمعه استان بوشهر در خطبه های این هفته نماز جمعه خواستار برکناری تعدادی از وزازای نالایق و برخورد با اخلال‌گران اقتصادی و محتکران شدند.
به گزارش سوک، برخی از ائمه جمعه در نقاط مختلف استان بوشهر با بررسی مشکلات کشور خواستار توجه دولت به رفع آن شدند.

حجت الاسلام عیسی راستگو ، امام جمعه اهرم

*در چند روز اخیری متاسفانه شاهد تجمعات در اعتراض به نوساناتی نرخ ارز بودیم با توجه به این که قیمت های بصورت عجیبی بالا رفته و به دنبال آن بازار تعطیل شد این اتفاقات برای اولین بار است در کشور رخ می دهد

* رشد صعودی موجب تعطیلی بازار توسط کسبه آن شد زیرا رشد فزاینده ارز بسیار عجیب بنظر می رسد این سوال مردم است دولت چه برنامه ای برای رشد اقتصادی دارد در طی یک سال گذشته که روی کار آمد و یکی از برنامه هایش جلوگیری از رشد ارز بود امروز ناتوان در کنترل ارز است.

* بعضی از این تجمعات کنندگان نه کاسب و نه بازاری هستند فقط هدفشان و ماموریتشان بر هم زدن فضای کسب کار و بازار می باشد.

*اگر با شرکتهایی که با ارز 4200 تومانی دولتی کالا وارد کشور کردند و با ارز 8000تومانی بفروش می رسانند و یا با شرکتهایی که احتکار کردند و موجب ایجاد این التهابات در کشور شدند برخورد شود این مشکلات ایجاد نخواهد شد .

* دوشرکت خودرو سازی داخلی که خودرهای بی کیفیت تولید می کنند و به مردم تحویل می دهند و امروز هزاران خودرو درانبارهای خودشان احتکار کردند خودرهایی که با ارز3500 تومانی تولید شده حاضر نیستند با عرض 7000 هزار تومانی به مردم بفروشند این شرکتها دولتی هستند مردم اینها را می بینند بسیاری از کشور ها با اخلال گران اقتصادی هیچ مماشاتی نمی شود و بعنوان مفسد فی الارض با آنها برخورد می گردد مردم این سوال دارند در کشور چرا با اخلال گران اقتصادی باخورد جدی نمی گردد

* بیشتر کشور های دنیا تیم اقتصادی و اتاق فکر دارند باید دولت اتاق جنگ اقتصادی تشکیل دهد دشمن امروز در حوزه اقتصادی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران آرایش جنگی گرفته آنوقت دولت برای گردش و تفریح و کوه نوردی می رود.

* امیدواریم مجلس شورای اسلامی از خواب غفلت بیدار و بداد ملت برسد ،ترمیم و تغییر در کابینه دولت بوجوه تیم اقتصادی آن این مشکلات و التهابات و نوسانات ارز از قیمت خودور تا مسکن و غیر .... زائیده تصمیمات غلطی است که غیر منطقی برخی اعضای کابینه دولت می باشد.

* امیدواری وزیران بی کفایت و مدیران ضعیف در دولت برکنار شوند که بیشتر انقلاب و جمهوری اسلامی ضربه نبیند .

حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی، امام جمعه موقت بوشهر

*7 تیر سال 1366 بمباران شیمیایی سردشت، 7 تیر سال 1360 انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی بدست منافقان، 11 تیر سال 60 ترور شهید صدوقی، 12 تیر سال 67 سرنگونی هواپیمای مسافری ایران بر فراز خلیج فارس توسط ناوآمریکایی و ششم تیرماه سال 1360 ترور نافرجام مقام معظم رهبری از جمله حوادث دهه 60 است که آمریکا به صورت مستقیم و غیر مستقیم در آن جنایت‌ها دست داشته است.

* با تاکید بر تلاش و کوشش مسئولان در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و دیگر حوزه‌ها، تلاش و کوشش همراه با برنامه‌ریزی صحیح  مسئولان برای رفع مشکلات جامعه سبب قدردانی و تحسین مردم می‌شود و به این طریق می‌توانیم در برابر دشمن پیروز باشیم.

* هیچ مسئولی نمی‌تواند در برابر مشکلات جامعه از جمله قیمت ارز، مسکن و اقتصاد جامعه خود را نادیده بگیرد. راه حل مشکلات جامعه تلاش مضاعف مسئولان، اتحاد مسئولان با مردم و مردم با مسئولان است.

* باید در یک اقدام گسترده، و  تحقق برنامه جامع مشترک قوای سه گانه مجریه، مقننه، قضاییه و مردم«برجام داخلی» ایجاد و در حل مشکلات جامعه تلاش شود.

*برای تحقق مطالبات مردم و حل مشکلات اقتصادی جامعه، کابینه دولت در صورت نیاز ترمیم و بازسازی شود.

حجت‌الاسلام علی‌زاهددوست، امام جمعه دلوار

* متاسفانه امروز برخی افراد در داخل کشور در فضای رسانه ای و مجازی با دشمن همصدا می شوند و ناکارآمدی نظام اسلامی و فسادِ فراگیر در همه‌ی دستگاه‌ها را به افکار عمومی القا می‌کنند، که این حرف نسنجیده ای است ممکن است در برخی جاها تخلف و حتی فسادی وجود داشته باشد که قوه قضاییه باید با قاطعیت ورود کند و برخورد کند که این ابدا به منزله فساد عمومی و فراگیر نیست.

* سخنان اخیر آقای رئیس جمهور امیدوارکننده بود و آن را به فال نیک می گیریم انتظار داریم دولتمردان به این وعده های رئیس جمهور عمل کنند.

* باید مشکلات و مطالبات مردم در حوزه های مختلف باید به رسمیت شناخته شود. هیچ فرد مسوولی نمی تواند مشکلات فعلی جامعه در حوزه هایی نظیر افزایش قیمت ارز، خودرو، مسکن، رکود، تورم ، بهداشت و درمان و مشکلات زیست محیطی را منکر شود.

*ما باید صادقانه، شفاف  با ملت خود سخن بگوییم به مردم بگوئیم که دشمنان جنگ را علیه ما کلید زده اند و مردم را به حضور در صحنه نبرد آماده کنیم. این کلام رهبری را فراموش نکنیم که فرمود اگر ملت به صحنه بیاید، مشکل لاینحل در کشور نداریم.

* القاء بحران در کشور  یکی از اصل ترین راهبرد ها و عملیات روانی دشمن است که بر محور سیاه نمایی، ناامیدی نسبت به آینده، ناکارآمدی نظام اسلامی و در افکار عمومی انجام می شود که  متاسفانه توفیقاتی هم داشته اند بگونه ای که ناامیدی برخی از آینده در رفتار و کلامشان واضح است.

*گر قوه قضاییه با آن شرکت که ارز ۴۲۰۰ تومانی از دولت گرفته و کالای وارد شده خود را بر مبنای ارز ۸ هزار تومانی فروخته، و یا با شرکتی که با هک سایت یک  وزارتخانه هزاران خودرو غیرقانونی وارد کرده و امثال اینها، برخورد سریع و قاطعی صورت بگیرد، آن وقت دیگر کسی جرات سوداگری و اخلال گری در عرصه اقتصاد یک کشور را نخواهد کرد.

* با اشاره به اجرای طرح دریابست و ممنوعیت صید در یک بازه زمانی حدود یک ماهه برای صیادان ،این طرح علیرغم فوائدی که ممکن است برای ذخایر آبزیان داشته باشد اما عملا شرایط سختی را برای صیادان ایجاد می کند و سفره صیادان را خالی می کند.

*تنها درآمد آنها از طریق صید و صیادی است و وقتی که به دریا نمی‌روند، درآمد دیگری ندارند. صیادان از اقشار کم‌درآمد و زحمتکش جامعه هستند و تنها درآمد زندگی و روزی آنها هم از طریق صید و صیادی است و طبیعتا وقتی مدت طولانی یکماهه امکان صید و صیادی برایشان فراهم نباشد دچار سختی و مشکلات در زندگی می شوند.

حجت الاسلام احمد خرم آبادی،امام جمعه موقت گناوه

*اتحاد، انسجام، هوشیاری و آگاهی مردم رمز موفقیت و بقای انقلاب در برابر توطئه ها و ترفندهای دشمنان بخصوص منافقان کوردل است که در برهه کنونی ضرورت دارد.

* منافقان کور دل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با استفاده از حربه های مختلف از جمله ترور شخصیت‌های اثرگذار قصد ضربه زدن و براندازی نظام را داشتند.

* دشمن زمانی می تواند به نظام و انقلاب آسیب برساند که منافقان بتوانند در داخل کشور وارد عمل شوند و باید همگان هوشیار و آگاه باشیم.دشمنان باید بدانند امت اسلامی و ولایتمدار ایران اجازه نخواهند داد به اهداف شوم خود نایل شوند.

حجت الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری،امام جمعه دیلم
 
*برای برون رفت از توطئه های دشمن کشور بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همدلی نیاز دارد و باید از مناقشه ودعواهای سیاسی پرهیز کرد. ایجاد امنیت در فضای اقتصادی از جمله وظایف دستگاه قضاست که باید با متخلفان برخورد شود.

*با توجه به وجود ثروت عظم نفت، گاز، پتروشیمی و سایر مخازن و سرمایه های اقتصادی وجود برخی مشکلات اقتصادی زیبنده نیست.

حجت الاسلام مهدی حیدری، امام جمعه موقت کنگان

* راه عبور از مشکلات معیشتی و اقتصادی تحقق اقتصاد مقاومتی است. دولت برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی نیازمند استفاده از ظرفیت و توان مردم است.

* امروز دشمن از لحاظ نظامی توان مقابله با جمهوری اسلامی را ندارد و لذا با حربه جنگ اقتصادی و فرهنگی وارد میدان کارزار شده که همه باید با بصیرت، هوشیاری، ایثار و مقاومت این نقشه دشمن را خنثی کنند.

* تخریب، اهانت، انتقام گیری و تسویه حساب شخصی، حزبی و جناحی آفتی برای کشور است و دامن زدن به اختلاف ها و دو قطبی کردن کشور خلاف منویات و توصیه های رهبرمعظم انقلاب و کمک به دشمن است.

حجت الاسلام حسن انصاری، امام جمعه موقت برازجان 

* دشمن از راه جنگ سخت، تحریمهای ظالمانه، ایجاد مشکل اقتصادی، اتهام زدن و جوسازی در تلاش برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی است.

* ملت و دولت ایران هرجا گوش به فرمان ولایت فقیه بوده اند موفق و هر جا چشم به خارج و دشمنان دوختیم و قابلیت های خود را نادیده گرفتیم درجا زدیم.

* امروز نیز با پشتیبانی مردم و تلاش جهادی دولت از این پیچ تاریخی با عزت و عظمت به سلامت عبور می کنیم و حسرت لطمه خوردن نظام را بر دل کفار و منافقان خواهیم گذاشت.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
0
0
با عرض سلام و ادب و احترام خدمتتان شما و خوانندگان عزیز
ما همگی کشورمان را دوست داریم وبابت این دوست داشنت ها خون شهیدان و جانبازن به پای این کشور رفته مطمئن باشید نمیگزاریم دشمنان نگاه چپ به این کشور کنند چه برسه به حمله
سوال من این است که ما دشمنان خودمان را میشناسیم ،اما دشمنان داخلی چطور میشه شناخت؟
ایا این های که داخل دارند اختلاس میکنند و احتکار میکنند و خودرو را چند برابر گران میکنند اینها دشمن نیستند؟
به طور مثال کارخانه خودرو سازی داخلی که اینهمه پول و امکانات هزینه میشه، مگر خودرو داخلی نیست مگر دولتی نیست الان چقدر این دو کارخانه دارند داخل کشور میتازند وکسی جلوی این خودرو داخلی که ربطی به ارز ندارد نمیگیرد اگر بهانه ارز دارد اینها که ارز دولتی دریافت میکنند پس گرانی چرا بی کیفیتی چرا باید سالانه امار وحشتناکی از تصادف جادهای داشته یاشیم
خواهشمندم به خود بیایم به پاس دوست داشتن کشور عزیزمان خودمان به فکر این مردم همیشه در صحنه باشیم ،بحث اب و برق هم جدا
از چی بگم سوک جان
نام:
ایمیل:
* نظر: