پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 21
کد خبر: ۲۱۰۷۸۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
سوک گزارش می کند
مسئولان نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی نباید فراموش کنند که بر اساس مصوبه دیوان عدالت اداری ، باید با متخلفانی که حکم دیوان عدالت اداری را لغو می‌کنند، برخورد کنند.
به گزارش سوک، در حالی که عرصه قلیان توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و بر اساس یک سری بندهای قانونی در سفره خانه ها و مکان های عمومی منع شده اما این قانون در استان بوشهر به خوبی اجرا نمی شود.

بر اساس این گزارش، این روزها شاهد وجود یک سیاست یک بام دو هوا در خصوص عرصه قلیان در سفره خانه ها و برخی اغذیه فروشی ها هستیم به گونه ای که آن بخش از سفره خانه که حتی از صنفشان دارای مجوز عرصه قلیان هستند منع شده اند اما برخی دیگر به راحتی و در محدوه های عمومی نیز ابایی چندان برای عرصه قلیان به مشتریان عمدتا جوانشان وجود ندارد.

کافی است که در نوار ساحلی شهر بوشهر و به خصوص مجتمع خلیج فارس روبرو پارک خلیج فارس قدم بزنید تا بوی نامطبوع دود قلیان که فضایی مشمئزکننده ایجاد کرده را در لابلای شلوغی دختران و پسرانی بی توجه به حوزه سلامتیشان به خوبی درک کنید.

با این توضیحات اگر استعمال قلیان در مکان های عمومی و توسط هر نوع کسبه مجوزدار و غیرمجوزدار ممنوع است، نیاز است یک وحدت رویه شکل گیرد و متولیان امر از اماکن نیروی انتظامی تا سایر دستگاه های مرتبط مانند دانشگاه علوم پزشکی این موضوع را برای همیشه جمع کنند در غیر این صورت تبعیض قائل نشده و این صنف پر از سود اما فوق العاده خطرناک برای سلامت جامعه را به حال خود واگذار کنند تا تنباکوی این قلیان ها، که با فلزات سنگین شده انواع سرطان و مشکلات قلبی و یا تنفسی را ایجاد کند.

مسئولان نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی نباید فراموش کنند که بر اساس مصوبه دیوان عدالت اداری مبنی بر ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی،« مکلفند در راستای تأمین سلامت جامعه، با متخلفانی که حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی را لغو می‌کنند، برخورد کنند».
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
0
0
اگه لطف کنند در میخانه ها که با نام سفره خانه تا صبح باز است ببندند خیلی از زندگی ها خراب نمیشن با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
0
0
شما اول مواد خوراکی نامطبوعتون رادرست کنیدبعدگیربه قلیان بدید
نام:
ایمیل:
* نظر: