سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۲۱۱۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
سوک:رئیس بندر و دریانوردی دیر گفت: در سه ماه نخست امسال ۶۰ هزار تن کالا از بندر دیر به کشورهای قطر و کویت صادر شد.
به گزارش سوک حسین دادمهر در نشست بررسی روند توسعه زیرساخت‌های بندر دیر با بیان اینکه این بندر از جایگاه مهمی در توسعه صادرات برخوردار است اظهار داشت: بندر دیر به سبب نزدیکی با کشورهای حوزه خلیج فارس نقش مهمی در توسعه صادرات بهویژه به قطر دارد.

وی از اجرای طرح مطالعاتی توسعه بندر دیر خبرداد و بیان کرد: ساخت اسکله‌ای به طول 200 متر در بندر دیر در حال مطالعه است و این در حالی است که ساختمان باسکول این بندر در حال اجراء  است.

رئیس بندر و دریانوردی  دیر با بیان اینکه این بندر نزدیکترین مسیر دریایی برای صادرات کالا و مواد غذایی به کشور همسایه قطر است خاطر نشان کرد: بندر دیر برای صادرات محصولات غذایی و معدنی به کشورهای حاشیه خلیج فارس از ظرفیت بالایی برخوردار است.

دادمهر بندر دیر را یکی از بزرگترین بنادرجنوبی استان بوشهر دانست و افزود: بندر دیر با دارا بودن بیش از 200 متر اسکله، پنج هکتار پسکرانه، 3 هزار متر مربع انبار سرپوشیده، چهار هزار و 500 متر مربع انبار و تجهیزات کانتینری و کالای عمومی یکی از بزرگترین بنادرجنوبی استان بوشهر است.

وی از صادرات کالا از بندر دیر خبرداد و بیان کرد: در سه ماه نخست امسال 60 هزار تن کالا از این بندر به کشورهای قطر و کویت صادر شده است.

رئیس بندر و دریانوردی  دیر تصریح کرد:این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج هزار درصد رشد نشان می‌دهد/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: