چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۱۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
سوک:معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: 16 نفر از جوانان این استان در 15 رشته به هجدهمین دوره مسابقه ملی مهارت راه یافته اند. [16بوشهری به مسابقه ملی مهارت راه یافتند]
به گزارش سوک احمد لیراوی افزود: این افراد در روزهای 24تا 27 تیر جاری در این مسابقات که در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کرج برگزار می شود، شرکت می کنند.

وی اضافه کرد: تیم منتخب بوشهر در رشته های آجر چینی، تاسیسات الکتریکی، جوشکاری، لوله کشی و گرمایشی، رباتیک تیمی دو نفره، طراحی و توسعه وب، فناوری اتومبیل، کاشیکاری دیوار و کف، تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه سنگین، کنترل صنعتی، نجاری، مدیریت سیستم های تحت شبکه، گل آرایی، آشپزی و فناوری مد در سطح کشور با دیگر نخبگان مهارت رقابت خواهند کرد.

وی اظهار داشت: 900 داوطلب برای شرکت در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در مرحله شهرستانی در استان بوشهر ثبت نام و بعد از برگزاری آزمون های تئوری و عملی غربالگری های لازم به منظور شناسایی افراد نخبه و دارای مهارت انجام شد.

لیراوی یادآور شد: سنجش و ارزیابی مهارت این افراد در دو مرحله شهرستانی و استانی در تیر و مرداد سال گذشته انجام و در نهایت 100 نفر به مرحله استانی رسیدند که از میان آنها 16 نفر به مرحله کشوری راه یافتند.

وی با بیان اینکه مسابقات ملی مهارت نقش بسیاربسزایی درتوسعه کشوردارد، اظهار داشت: برای آماده سازی منتخبان شرکت در مسابقه ملی مهارت دوره های آموزشی در داخل و خارج از استان از مرداد سال گذشته آغاز و تاکنون ادامه دارد.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی فنی و حرفه ای بوشهر گفت: مرحله کشوری هجدهمین دوره مسابقه ملی مهارت در روزهای 24 لغایت 27 تیر سال جاری در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کرج با رقابت 544 نفر از جوانان ماهر در 33 رشته مهارتی برگزار و نخبگان مهارتی کشور در این دوره به مسابقه های جهانی مهارت 2019 به کشور روسیه اعزام می شوند/ایرنا


نام:
ایمیل:
* نظر: