جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۱۱۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
سوک:معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از اجرایی شده طرح آموزش مهارت‌آموزی در پارس جنوبی خبر داد و گفت: برای تحقق این مهم ۶۰ میلیارد ریال مصوب شده که در مدت ۵ سال اجرایی می‌شود.
به گزارش سوک نادر فخری در بوشهر اشتغال را یکی از دغدغه‌های مهم دولت و مردم دانست و اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه‌تای به عنوان بستر ساز اشتغال  دارای نیروهای توانمند و متخصص است.

وی، با تاکید بر این نکته که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در مسیری نو برنامه‌ریزی می‌کند گفت: استاندارد سازی فضاهای آموزشی و به‌روز رسانی تجهیزات آموزشی مورد توجه ویژه این سازمان است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه سال گذشته 380 میلیارد ریال اعتبار در به روز رسانی تجهیزات و استاندارد سازی فضاهای آموزشی به استان‌ها ابلاغ شد افزود: از این میزان 250 میلیارد ریال در بخش تجهیزات و 130 میلیارد ریال در بخش استاندارد سازی فضاهای آموزشی به استان‌ها  ابلاغ شد و تخصیص یافت.

فخری با تاکید بر تغییر نگاه‌ها از مدرک گرایی به مهارت‌آموزی تصریح کرد: آنچه امروز جامعه را رنج می‌دهد فرهنگ مدرک‌گرایی و فقر مهارتی است که باید این دیدگاه را به سمت فرهنگ مهارت آموزی تغییر داد.

وی از نهضت حرفه‌آموزی در جامعه خبرداد و خاطر نشان کرد: ایجاد نهضت حرفه آموزی از سیاست‌های دولت دوازدهم  است که در این راستا آموزش مهارت به همه بخش‌ها گسترش یافته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با نیروگاه اتمی برای مهارت‌آموزی بیان کرد: سایت این مهم برای ثبت نام افراد متقاضی  راه اندازی شده و اقدمات و عملکرد مطلوبی برای حرفه آموزی جوانان بوشهری ویژه نیروگاه‌های اتمی جدید  و در دست ساخت در بوشهر شده است.

فخری با اشاره به مهارت‌آموزی در پارس جنوبی بیان کرد: در راستای انعقاد تفاهم نامه با منطقه ویژه انرژی پارس طرح آموزش مهارت‌آموزی در پارس جنوبی در حال اجراست که برای تحقق این مهم 60 میلیارد ریال مصوب شده که در مدت 5 سال اجرایی می‌شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: