چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۱۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
سوک:سرپرست مدیریت پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی میزان فلرینگ در سه‌ماهه نخست امسال در این پالایشگاه را ۱۰.۱۱میلیون استاندارد مترمکعب دانست و گفت: این میزان فلرینگ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳درصد کاهش یافته است.
به گزارش سوک مهرداد عبدی در نشست بررسی روند تولید گاز در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی یکی از از برنامه‌های مهم پالایشگاه اول پارس جنوبی را کاهش مشعل‌سوزی و بهره‌وری از گازهای مشعل‌ها دانست و اظهار داشت: در این راستا میزان مشعل‌سوزی در سه ماه نخست امسال به 10.11 میلیون استاندارد مترمکعب رسید.

وی با بیان اینکه این میزان در سال گذشته 11.61 میلیون مترمکعب بوده است گفت: میزان فلرینگ در این پالایشگاه نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد کاهش یافته است.

سرپرست مدیریت پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی به تولید و فرآوری گاز در این پالایشگاه اشاره کرد و گفت: در سه ماه نخست امسال 2.6 میلیارد مترمکعب گاز در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی فرآورش شده است.

عبدی راجع به تولید میعانات گازی در این پالایشگاه ابراز کرد: در سه ماه نخست امسال 2 میلیون و 718 هزار بشکه میعانات گازی در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی تولید و صادر شده است.

وی تولید روزانه متوسط  گاز در پالایشگاه اول در 3ماهه امسال را 27.5 میلیون استاندارد مترمکعب دانست و افزود: در سه ماه نخست امسال همچنین 8 هزار و 350 هزار تن گوگرد دانه‌بندی در پالایشگاه اول تولید شد و متوسط میزان تولید گوگرد مایع روزانه 10 هزار و 293 تن برآورد شده است/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: