جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۱۱۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
سوک:نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام از قبل پیش بینی می‌شد، گفت: آمریکا به تعهدات خود پایبند نیست و تنها به منافع خود می‌اندیشد.
به گزارش سوک حجت‌الاسلام حمید خدری در بوشهر با بیان اینکه پس از خروج آمریکا از برجام شرایط ویژه‌ای در کشور حاکم شد اظهار داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی از ابتداء اعلام کردند آمریکا به تعهدات خود پایبند نیست و تنها به منافع خود می‌اندیشد.

وی، با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام از قبل پیش بینی می‌شد افزود:  سیاست دولت بر این مبنا بود که با رایزنی با کشورهای اروپایی نشست‌هایی در زمینه برجام داشته باشند و میزان پایبندی آنان در برجام سنجیده شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توافق برجام تنها بین ایران و آمریکا نبوده خاطر نشان کرد: طرف‌های اروپایی نیز در برجام نقش داشته‌اند و سفر مسئولان به کشورهای اروپایی و نشست‌ها با این کشورها نیاز بود که برگزار شود.

خدری با بیان اینکه میزان پایبندی اروپا به برجام می‌دانیم افزود: اروپا مانند آمریکا از برجام خارج می‌شود چراکه مناسبات تجاری این کشورها با آمریکا 620 میلیارد دلار و با ایران 10 تا 15 میلیارد دلار است.

وی، بیان کرد: اروپا با این حجم تجاری آمریکا را رها نمی‌کند ولی برای اثبات حقانیت ایران ایجاب می‌کرد رایزنی‌هایی انجام شود که ایران عهد شکن نیست.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنگ اقتصادی استکبار جهانی با ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران 40 سال است که در دفاع مقدس قرار دارد و انواع جنگ‌ها با آمریکا را تجربه کرده که جنگ اقتصادی یکی از این نبردها است.

خدری، اتحاد و همدلی را رمز عبور از چالش‌های اقتصادی دانست و تاکید کرد: با اتحاد همدلی و وحدتی که در جامعه ایجاد شده می‌توان بر مشکلات فائق آمد/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: