جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۱۱۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
سوک:مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، روستائیان و عشایر کشوربا اشاره به تحت پوشش ۱.۶ میلیون خانوار روستایی و عشایر این صندوق گفت: امسال ۵۰۰ میلیارد تومان به صندوق بیمه روستایی و عشایری کشور اختصاص یافته است.
به گزارش سوک محمد رضا واعظ مهدوی در حاشیه گرامیداشت روز دهیاری‌ها  و شهرداری‌ها،  در استان بوشهر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر زمینه ساز امنیت اجتماعی در برابر نوسان‌های اقتصادی محسوب می‌شود.

وی از بهره‌مندی روستائیان و عشایر از خدمات بیمه‌ای و بازنشستگی خبرداد و بیان کرد:  با راه‌اندازی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر آینده  بسیار روشنی برای ارائه خدمات بیمه‌ای و بازنشستگی  برای روستائیان و عشایر تامین می‌شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، روستائیان و عشایر کشور به حق بیمه روستائیان و عشایر اشاره کرد و افزود: برای عضویت در این صندوق روستائیان از 60 هزار تومان حق بیمه 20 هزار تومان پرداخت می‌کنند و 40 هزار تومان دیگر از سوی دولت تامین می‌شود.

واعظ مهدوی با بیان اینکه دولت سهم کارفرمایی بیمه شدگان روستاها، شهرهای زیر 20 هزار نفر و عشایر می‌پردازد افزود: از شش میلیون و 70 هزار خانوار روستایی در کشور یک میلیون و 650 هزار خانوار زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری هستند.

وی از تخصیص 500 میلیارد تومان به صندوق بیمه روستایی و عشایری کشور خبرداد و خاطر نشان کرد: امسال پنج هزار میلیارد ریال بودجه تامین سهم کارفرما برای صندوق بیمه روستایی و عشایری مصوب شده که برای استقبال از خدمات این صندوق همگان باید مشارکت کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، روستائیان و عشایر کشور با بیان اینکه بیمه شدگان پس از پرداخت 30 سال بیمه در سن 65 سالگی بازنشسته می‌شوند تصریح کرد: برای نخستین بار حکم  بازنشستگی 30 هزار نفر از روستائیان کشور صادر شده است.

واعظ مهدوی از افزایش افراد تحت پوشش این صندوق خبرداد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی  امسال تعداد بیمه شدگان این صندوق از یک میلیون و 650 هزار خانوار به  2.5 میلیون تا سه میلیون خانوار افزایش می‌یابد.

وی اشتغال فراگیر روستایی  را از دیگر برنامه‌های صندوق بیمه اجتماعی، روستائیان و عشایر دانست و خاطر نشان کرد: فعالیت یک‌هزار و 900 کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر کشور در امر اشتغال فراگیر روستایی از جمله دیگر برنامه‌های این صندوق است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، روستائیان و عشایر با اشاره به اینکه در استان بوشهر 20 کارگزاری فعال وجود دارد گفت:تاکنون 28 هزار خانوار روستایی و عشایری استان بوشهر تحت پوشش این صندوق قرار گرفتند که می‌توان تا 100 هزار نفر افزایش داد.

واعظ مهدوی با بیان اینکه  320 میلیارد ریال طرح از محل مشارکت روستائیان  در استان بوشهر تصویب و اجرایی شده تصریح کرد: با توجه به ظرفیت این استان انتظار می‌رود استقبال بیشتری از طرح‌های اشتغال روستایی در استان انجام شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر کشور با بیان اینکه این صندوق آمادگی دارد بین 30 تا 50 هزار نفر در استان بوشهر را زیر پوشش خدمات خود قرار دهد افزود: برای بیمه 24 هزار نفر در استان بوشهر 120 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: