چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۱۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
سوک:معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به توسعه اجرای طرح‌های شیرین سازی آب دریا در راستای تامین آب آشامیدنی گفت: پیش‌بینی می‌شود دولت سالانه ۵۰۰ میلیارد تومان یارانه برای خرید آب از آب‌شیرین‌کن‌های استان بوشهر پرداخت کند.
به گزارش سوک مهرداد ستوده در همایش گرامیداشت روز دهیار در استان بوشهر با اشاره به تنش آبی در استان بوشهر از تلاش مسئولان استان قدردانی کرد و اظهار داشت:  مجموعه مدیران در استان از همه امکانات و توانمندی‌های موجود برای رفع مشکلات آب استفاده و شبانه‌روزی برای کاهش مشکلات و معضلات حوزه آب تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه  مشکلات آب دشتستان برطرف شد تصریح کرد: با تلاش شبانه‌روزی مسئولان، بخشی از مشکلات آب طی امشب تا فردا برطرف و وضعیت آب در دشتستان عادی می‌شود.

معاون استاندار بوشهر با اشاه به فعالیت  آب شیرین‌کن در استان بوشهر گفت: قبل از دولت تدبیر و امید مجوز 2  آب شیرین‌کن در بوشهر و کنگان صادر شده بودکه اکنون چند پروژه آب‌شیرین‌کن با ظرفیت  روزانه 85 هزارمترمکعب در حال اجرا است.

ستوده از پرداخت یارانه برای خرید آب از سرمایه گذاران شیرین سازی آب دریا خبرداد و افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده سالانه دولت افزون بر 500 میلیارد تومان یارانه برای خرید آب از تمام آب‌شیرین‌کن‌های استان پرداخت می‌کند.

وی، صرفه‌جویی در مصرف آب و رعایت اصلاح الگوی مصرف را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: همکاری همه مردم و صرفه‌جویی در مصرف می‌تواند بخشی از این تنش آبی را کنترل کند.

معاون استاندار بوشهر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی در شهرها و روستاها را مورد تاکید قرار داد و افزود: شهرداران و دهیاران باید در تکمیل پروژه‌ها  نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

ستوده با اشاره به پرداخت  اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به دهیاران و شهرداران گفت:  سال قبل افزون بر 424 میلیارد تومان به دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان بوشهر از محل اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی پرداخت شد.

وی با تاکید بر ظرفیت گردشگری روستایی از دهیاران و شوراهای روستاها خواست به حوزه گردشگری  برای درآمدزایی و ایجاد اشتغال توجه کنند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به تدوین سند گردشگری روستایی خاطر نشان کرد: با همکاری میراث فرهنگی استان این سند در راستای توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی و گردشگری روستایی تدوین می‌شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: