چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۱۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
سوک:معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به تامین آب آشامیدنی استان گفت: برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر طرح‌های اب‌شیرین‌کن با ظرفیت ۱۶۰ هزار متر مکعب صادر شده است.
به گزارش سوک علی اصغر قانع در نشست مدیریت بحران استان بوشهر با بیان اینکه منابع آب این استان متکی به دیگر استان‌ها است اظهار داشت: کاهش 52 درصدی بارندگی در استان بوشهر بر کاهش منابع تامین آب استان اثر گذاشته و شرایط برای تامین آب سخت‌تر کرده است.

وی، سازگاری با کم آبی را از رویکردهای اصلی وزارت نیرو دانست و  گفت: پدیده خشکسالی، مقطعی و یک مورد خاص بحرانی نیست و بر این اساس سازگاری با کم آبی، از رویکردهای اصلی وزارت نیرو است.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تاکید بر فرهنگ مدیریت مصرف افزود: این فرهنگ باید در دستور کار همگان قرار بگیرد تا بتوان با مشکلات کم‌آبی فائق آمد.

قانع با اشاره به اجرای طرح‌های آب شیرین کن در استان بوشهر خاطر نشان کرد: علاوه بر افتتاح دو طرح آب شیرین کن 10 هزار متر مکعبی در استان باید اجرای طرح 35 هزار متر مکعبی آب شیرین‌کن بوشهر و 28 هزار متر مکعبی سیراف تسریع یابد.

وی، با اشاره به سرمایه‌گذاری در طرح‌های آب شیرین‌کن  گفت: در اجرای طرح 35 هزار متر مکعبی آب شیرین‌کن بوشهر بیش از 150 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و در سیراف نیز بیش از 80 میلیارد تومان هزینه می‌شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به صدور مجوز لازم برای اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن گفت: برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر شیرین‌سازی آب دریا با ظرفیت 160 هزار متر مکعب صادر شده است.

قانع با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها در برنامه میان مدت تکمیل می‌شود افزود: برای حل بحران کم‌آبی در استان بوشهر برنامه کوتاه مدت تدوین و عملیاتی شده که مشکلات را به صورت مقطعی برطرف می‌کند.

اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر تسریع می‌یابد

استاندار بوشهر نیز با اشاره به اجرای طرح‌های  شیرین‌سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی استان گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط شهری و روستایی استان تسریع می‌یابد.

‌عبدالکریم گراوند ‌با قدردانی از توجه مسئولان وزارت نیرو در حل بحران کم‌آبی در استان بوشهر اظهار داشت: دغدغه کمبود آب آشامیدنی در استان نگرانی همه مسئولان استان و وزارت نیرو است که در سفر معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور راهکارهای اساسی برای تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی ارائه شد.

وی، با اشاره به تدوین نقشه تامین آب آشامیدنی استان بوشهر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده طرح‌های تامین آب آشامیدنی تدوین شده که اجرای طرح آب‌شیرین‌کن در نقاط شهری و روستایی از آن جمله است.

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در استان افزود:  با برنامه‌ریزی انجام شده اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط شهری و روستایی استان تسریع می‌یابد.

 گراوند اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن را زمان‌بر دانست و تصریح کرد: حجم عظیمی از طرح‌های آب‌شیرین کن مجوز آن صادر شده و بخشی هم در حال اجراء است که باید بر اساس برنامه زمان‌بندی اجرایی و تکمیل شود.

وی با بیان اینکه  دولت برای خرید آب از سرمایه‌گذاران طرح‌های آب شیرین‌کن هر ساله اعتبار تخصیص می‌دهد تصریح کرد: تا سال 1400 برای خرید آب از  تاسیسات آب شیرین‌کن در استان بوشهر سالانه دولت 400 میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌کند.

استاندار بوشهر با اشاره به کاهش آب ورودی از کازرون خاطر نشان کرد: با توجه به کاهش بارندگی آبدهی رودخانه‌ها کاهش یافته که این مهم بر انتقال آب از کازرون به استان بوشهر اثر گذاشته است.

گراوند با اشاره به اجرای طرح سازگاری با کم‌آبی برای جبران کمبودها گفت: برای همراه شدن با شرایط کنونی برنامه سازگاری با کم آبی اجرایی شده که باید مردم در این طرح مشارکت کند و مدیریت مصرف و صرفه‌‌جویی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با  تاکید بر توسعه فرهنگ صرفه‌جویی در انرژی برق و آب آشامیدنی افزود: باید رسانه‌ها، فعالان اجتماعی، دهیاران، شهرداران و صاحب نظران در ترویج فرهنگ مدیریت مصرف همکاری کنند تا این مهم به فرهنگ همگانی تبدیل شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر استفاده صحیح از منابع موجود آب آشامیدنی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از خاموشی تغییر ساعت کار  را مورد توجه ویژه قرار دهند و در این راستا صرفه‌جویی 20 درصدی آب آشامیدنی  با نصب شیرآلات کاهنده مصرف آب باید در ادارات اجرایی شود.

گراوندبا اشاره به پیش بینی افزایش دما روز چهارشنبه این هفته در استان بوشهر افزود: مدیران می‌توانند به منظور کاهش مصرف برق در ادارات، روز چهارشنبه  را به کارکنان مرخصی  بدهند.

وی با اشاره به همکاری دستگاه‌های اجرایی برای کاهش مصرف برق در پیک بار افزود: تمام دستگاه‌ها و ادارات استان بوشهر برای جلوگیری از خاموشی مکلف به استفاده از دیزل ژنراتور در ساعت پیک بار هستند.

استاندار بوشهر با اشاره به کاهش بحران اب در دشتستان گفت: وضعیت آبرسانی به دشتستان به سمت بهبودی است و نگرانی مردم کاهش می‌یابد/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: