جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۱۱۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
سوک:مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به افزایش دما در استان گفت: براساس بررسی‌های انجام شده روزهای سه شنبه و چهارشنبه دمای هوا در استان بوشهر شش درجه افزایش می‌یابد.
به گزارش سوک نادر شفیع‌خدایی در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به اینکه دمای استان بوشهر افزایش یافته است اظهار داشت: در چند سال گذشته در طول سال یک یا دو بار دمای هوا به مرز 50 درجه می‌رسید و این در حالی است که امسال تاکنون دمای 50 درجه هوا در دشتستان 8 بار ثبت شده است.

وی از استقرار الگوی تابستانه بر جو استان خبرداد و بیان کرد: پیش بینی می‌شود از روز دوشنبه روند افزایش دمای هوا در استان شدت بیشتری یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه دمای هوا در مناطق غیر ساحلی به بیش از 50 درجه و در برخی نقاط ساحلی تا آستانه 50 درجه افزایش می‌یابد افزود: براساس بررسی‌های انجام شده روزهای سه شنبه و چهارشنبه دمای هوا در استان بوشهر شش درجه افزایش می‌یابد.

شفیع‌خدایی با تاکید بر ایجاد تدابیر لازم و جدی برای صرفه جویی در مصرف آب و برق گفت: شهروندان برای جلوگیری از گرما‌زدگی از تردد در ساعات گرم روز به‌ویژه در روزهای سه‌شنبه تا پنج شنبه خودداری کنند.

وی، با بیان اینکه وزش باد گرم یا تش‌باد  ممکن است به مزارع و باغات کشاورزی آسیب برساند افزود: در برخی ساعات روزهای دوشنبه و سه شنبه وزش باد در نیمه شمالی خلیج فارس سبب افزایش موقت ارتفاع موج دریا در مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر وقوع باد شرقی و شمال شرقی را سبب افزایش دمای هوا دانست و گفت: رطوبت هوا در  نقاط ساحلی استان بوشهر افزایش دارد که این رطوبت، شدت گرمای هوا را  نگه‌ می‌دارد و  همزمان با طلوع  آفتاب دمای هوا را افزایش می‌دهد/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: