سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۲۱۱۱۶۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
سوک:مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به روند اجرای ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی گفت: تولید میگوی پرورشی در ۵ هزار هکتار اراضی ساحلی آغاز شده که تاکنون یک‌میلیارد قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی ذخیره‌سازی شده است.
به گزارش سوک عباسعلی زنده‌بودی در بوشهر، پرورش آبزیان را یکی از ظرفیت‌های اشتغال‌زایی و تولیدی استان دانست و اظهار داشت: اراضی ساحلی و آبهای خلیج فارس در استان بوشهر ظرفیت مهمی را برای پرورش میگو و ماهی فراهم کرده است.

وی از آغاز طرح پرورش میگو در اراضی ساحلی استان خبرداد و بیان کرد: اراضی پرورش میگو در استان بوشهر امسال 600 هکتار نسبت به سال قبل افزایش یافته و از 4400 هکتار به 5 هزار هکتار رسیده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه در بیش از 80 درصد استخرهای پرورشی استان در آن ذخیره سازی بچه میگو انجام شده خاطر نشان کرد: از 5 هزار هکتار اراضی ویژه پرورش میگو تاکنون در 4 هزار هتکار ذخیره سازی بچه میگو انجام شده است.

زنده‌بودی با اشاره به ذخیره‌سازی یک میلیارد قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی گفت: پیش بینی می‌شود ذخیره سازی بچه میگو که تا پایان تیرماه ادامه دارد به 1.5 میلیارد قطعه بچه میگو در 5 هزار هتکار استخرهای پرورشی برسد.

وی  از تولید بچه میگو در مراکز تکثیر استان بوشهر خبرداد و افزود: بچه میگو از گونه وانامی در 12 مرکز تکثیر استان بوشهر تولید می‌شود این در حالی است که برنامه‌ریزی برای تولید لارو و بچه میگو در منازل نقاط ساحلی روستائیان شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر به پیش بینی تولید میگوی پرورشی اشاره کرد و گفت: پیش بینی می‌شود تولید میگو امسال به 17 هزار تن برسد و این در حالی است که سال قبل 13 هزار تن میگو در اراضی ساحلی و پرورشی استان تولید و صادر شد.

زنده‌بودی به صید میگو در آبهای استان بوشهر پرداخت و افزود: علاوه بر پرورش میگو هر ساله در اوائل مرداد ماه صید میگو در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر آغاز می‌شود که نقش مهمی در معیشت و اشتغال صیادان ساحل نشین دارد.

وی بیان کرد: برای آماده شدن صیادان برای مشارکت در صید میگو، طرح دریابست از 15 تیرماه آغاز شده که تا آغاز صید میگو این طرح ادامه دارد/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: