چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۱۱۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
سوک:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه ساخت آب شیرین‌کن با مشارکت بخش خصوصی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد گفت: تاکنون قرارداد ساخت آب شیرین‌کن در استان باظرفیت ۱۰۷.۵ هزار متر مکعب منعقد شده است.
به گزارش سوک کیقباد یاکیده در بوشهر، با اشاره به کاهش آبدهی رودخانه شاهپور کازرون اظهار داشت: سال 1392 حدود 1700 لیتر در ثانیه از این رودخانه آب به خط آبرسانی استان بوشهر منتقل می‌شد که به سبب کاهش بارش باران و تدام خشکسالی، امسال به 400 لیتر در ثانیه کاهش یافته است.

وی، با بیان اینکه بخش عمده‌ای از آب آشامیدنی شهرها و روستاهای دشتستان از رودخانه شاهپور تامین می‌شود گفت:  به سبب کاهش آبدهی رودخانه شاهپور کازرون میزان آب انتقالی به  خط آبرسانی استان بوشهر کاهش چشمگیری یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 90 درصد منابع آب آشامیدنی بوشهر خارج از استان قرار دارد افزود: برای ایجاد منابع آب در داخل استان اقدامات مهم و موثری در حال انجام  که  شیرین‌ سازی آب دریا از آن جمله است.

یاکیده با بیان اینکه مجوزهای لازم برای ساخت آب شیرین‌کن از سوی وزارت نیرو صادر شده است افزود: تاکنون قرارداد ساخت آب شیرین‌کن در نقاط مختلف استان بوشهر باظرفیت 107.5 هزار متر مکعب منعقد شده است.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت تولید آب از تاسیسات آب شیرین‌کن 10 هزار متر مکعبی کنگان و بوشهر بیان کرد: با اجرایی شده فاز دوم تاسیسات آب شیرین‌کن‌های در مدار در مجموع ظرفیت تولید آب از این ظرفیت روزانه به 160 هزار متر مکعب افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر روند ساخت آب شیرین‌کن را بیش از 18 ماه دانست و خاطر نشان کرد: برای انجام مقدمات و ساخت آب شیرین‌کن بیش از 18 ماه زمان می‌برد.

یاکیده هدررفت آب در استان را مورد اشاره قرار داد و افزود: هدررفت آب در نقاط مختلف استان بین 33 تا 40 درصد است که برای نوسازی شبکه و کاهش هدررفت آب برنامه ویژه‌ای تدوین و اجرایی شده است.

وی، افزود: بیش از 70 درصد اعتبارات شرکت آبفای استان بوشهر در راستای کاهش هدررفت آب تخصیص می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر مدیریت مصرف آب گفت: برای فرهنگ سازی در صرفه‌جویی آب و مدیریت مصرف کارهای مهمی اجرا شده به‌گونه‌ای که سال گذشته شش‌هزار دقیقه برنامه آموزشی و فرهنگ سازی از صدا و سیمای بوشهر پخش شد.

یاکیده با بیان اینکه برای مقابله با خشکسالی باید همگان در مدیریت مصرف مشارکت کنند تاکید کرد: استفاده از شیرهای کاهنده آب در ادارات و دستگاه‌های اجرایی و منازل باید مورد توجه قرار بگیرد چراکه مصرف آب با استفاده از این ابزارهای کاهنده 20 درصد کاهش می‌یابد/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: