جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۱۱۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۵
سوک:مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ثبت ۸ مورد دمای ۵۰ درصد بالای صفر در استان بوشهر گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده افزایش ناگهانی دمای هوا در روز چهارشبنه ۲۰ تیر تا ۵۰ درجه بالای سانتیگراد در استان بوشهر است.
به گزارش سوک نادر شفیع‌خدایی در بوشهر با اشاره به استقرار الگوی تابستانه بر جو استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده دمای هوا در استان بوشهر امروز و فردا روند افزایشی دارد.

وی از افزایش 5 تا شش درجه دمای هوا در برخی نقاط استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: براساس بررسی نقشه‌های هواشناسی دمای هوا در مناطق غیر ساحلی به بیش از 50 درجه و در برخی نقاط ساحلی تا آستانه 50 درجه افزایش می‌یابد.

8 مورد دمای 50 درصد بالای صفر در استان بوشهر ثبت شد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه  امسال تاکنون 8 مورد دمای 50 درصد بالای صفر در استان بوشهر ثبت شده خاطر نشان کرد: در چند سال گذشته دمای هوای 50 درجه در سال یک یا دوبار ثبت شد و این در حالی است که امسال تاکنون 8 مورد در شهرستان دشتستان دمای بالای 50 درجه و یکی دوبار هم در دیر و دیلم این دما ثبت شده است.

شفیع‌خدایی با تاکید بر پیش بینی وضعبت تامین برق و آب آشامیدنی در نقاط مختلف استان از جمله دشتستان تصریح کرد: وقوع تش‌باد در نقاط مختلف استان بوشهر دور از انتظار نیست که کشاورزان برای جلوگیری از وارد شدن صدمه به محصولات کشاورزی از جمله خرما از هم اکنون تمهیدات لازم بیاندیشند.

ضرورت جلوگیری از گرمازدگی شهروندان بوشهری

وی، با تاکید بر جلوگیری از گرمازدگی افزود: برای جلوگیری از گرمازدگی شهروندان به ویژه کودکان و افراد میان سال و سالمند از تردد غیر ضروری در ساعات گرم روز  خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از وزش باد شرقی و شمال شرقی خبرداد و بیان کرد: وزش باد در نیمه شمالی خلیج فارس سبب افزایش موقت ارتفاع موج دریا در مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس می‌شود.

اداره‌های دشتستان چهارشنبه 20 تیر تعطیل است

در همین حال  روابط عمومی فرمانداری دشتستان از تعطیلی ادارات این شهرستان در روز چهارشنبه خبرداد و بیان کرد: با پیش بینی افزایش دما از سوی هواشناسی، چهارشنبه 20 تیر ادارات شهرستان دشتستان به جز مراکز امدادی، آتش نشانی، بانک‌ها و ادارات آب وبرق تعطیل است.

براساس این گزارش ساعت 15 امروز دمای هوای برازجان مرکز شهرستان دشتستان به 48 درجه سانتیگراد رسید و پیش بینی می‌شود دما فردا  در این شهرستان از 50 درجه فراتر رود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: