چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۱۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۱
سوک:فرماندار شهرستان دشتی گفت: بیش از ۳۵ میلیارد تومان اعتبار از محل ارزش‌افزوده و عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دشتی پرداخت‌شد.
به گزارش سوک عبدالله نادری در نشست بررسی مسائل و مشکلات امور مالیاتی شهرستان دشتی اظهار داشت: مردم  نقش مهمی در عهده‌داری امور جامعه دارند و دولت به نمایندگی از مردم خدمات مورد نظر را انجام می‌دهد.

فرماندار شهرستان دشتی گفت: پاسخ‌گویی مسئولان و کارگزاران به نهادهای قانونی و مردم یکی از مسائل موردتوجه دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی است.

وی با تاکید بر نقش پرداخت مالیات در توسعه زیرساخت‌ها خاطر نشان کرد: مالیات بر ارزش‌افزوده ملی و محلی است که درآمد مالیاتی به خزانه دولت پرداخت می‌شود اما در بخش محلی درآمد مالیاتی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت می‌شود.

نادری بابیان این‌که یکی از مهم‌ترین منابع تأمین هزینه‌های عمومی کشور بهره‌گیری از درآمدهای مالیاتی است تصریح کرد: وصول درآمدهای مالیاتی ازجمله مالیات  بر ارزش‌افزوده در شهرستان دشتی برای خدمت‌رسانی به مردم و پیشرفت امور عمرانی، امنیت و پیشرفت جامعه نقش به‌سزایی دارد.

وی افزود: دولت نمایندگی، مسائل امنیتی و اجتماعی را بر عهده دارد و امورات را ساماندهی می‌کند ولی پرداخت مالیات در برای ارائه خدمت به خود مردم اخذ می‌شود.

نادری تأکید کرد: با اجرای صحیح مالیات بر ارزش‌افزوده مالیات از تولیدکنندگان به مصرف‌کنندگان منتقل می‌شود و به‌اندازه مصرف هر فرد مالیات از مصرف‌کننده دریافت می‌شود.

فرماندار دشتی بیان کرد: کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی یکی از مهم‌ترین اهداف دولت تدبیر و امید است زیرا یکی از سیاست‌گذاری‌های دولت این است که درآمدهای نفتی باید صرف امور اساسی و زیر بنایی کشور شود تا بتواند درآمد برای کشور ایجاد کند.

وی ضمن تأکید بر گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه خاطر نشان کرد: باید فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه تبیین شود و برای نهادینه کردن این فرهنگ مردم باید آثار مثبت پرداخت مالیات در جامعه را به ببینند و از طریق رسانه ملی، خبرگزاری‌ها و فضای مجازی برای آنان بازگو شود.

فرماندار شهرستان دشتی گفت: از سال گذشته تا خردادماه امسال  بیش از 35 میلیارد تومان اعتبارات از محل ارزش‌افزوده و عوارض آلایندگی  به شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دشتی پرداخت‌ شده است.

رئیس امور مالیاتی شهرستان دشتی نیز گفت: سال گذشته 90 درصد درآمد مالیاتی در شهرستان دشتی محقق شده که هفت درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش‌یافته است.

حسین کردوانی افزود: در دشتی 6 هزار پرونده فعال مالیاتی وجود دارد/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: