پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 21
کد خبر: ۲۱۱۲۳۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
خسروانی در نشست خبری
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: در سال گذشته ۸۸۸ میلیارد تومان هزینه کرد بیمه و درمان تامین اجتماعی استان بوشهر بوده که از این میزان ۵۳۰ میلیارد تومان هزینه بیمه ای و ۳۵۸ میلیارد تومان آن صرف خدمات درمانی شده است.
به گزارش سوک، یونس خسروانی روز گذشته به مناسبت هفته تامین اجتماعی با حضور در نشست خبری با اصحاب رسانه، به تشریح برنامه های سازمان متبوعش پرداخت.

*سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیر دولتی با استقلال اداری مالی است که از هیچ منابع دولتی بجز شرکای اجتماعی استفاده نمی‌کند.

*تامین اجتماعی دارای بخش های مختلفی دارد که به صورت حرفه ای اداره می شود و شامل بیمه ای، درمان، سرمایه گزاری است اما آنچه در استان ما بیشتر با آن سرکار دارند بخش بیمه ای و درمان سازمان است.

* در استان بوشهر ۱۵ شعبه بیمه ای در ۱۰ شهرستان استان و همچنین  ۳۲۰ هزار بیمه شده اصلی و ۳۷هزار مستمری بگیر وجود دارد.

*۸۸۸ میلیارد تومان هزینه کرد بیمه و درمان تامین اجتماعی استان بوشهر در سال گذشته بوده است که از این میزان ۵۳۰ میلیارد تومان هزینه بیمه ای و ۳۵۸ میلیارد تومان آن صرف خدمات درمانی شده است.

*سازمان تامین اجتماعی در حمایت از نیروی مولد تولیدی، صنعتی و خدماتی در سال ۹۶ و ۹۷ طرحی در راستای بخشودگی جرایم بیمه ای اجرا کرد که تا ۱۰ تیرماه امسال ادامه داشت و توانست کمک خوبی به تولید کنندگان کند. بر این اساس بر این اساس ۵٠ تا ١٠٠ درصد جرائم کارفرمایان به علت دیرکرد در پرداخت حق‌بیمه کارکنان بخشیده می شود و مابقی طی اقساط یکسال از افراد دریافت می شود.

*یکی از کارهایی که در سازمان صورت گرفته است اجرای برنامه های مختلف مانند ساخت سامانه تلفنی و اپیلیکیشن موبایلی بوده است که توانسته به خوبی تعداد دفاعات مورد نیاز مراجعه را به تامین اجتماعی کاهش دهد.

*اکنون یکی از دغدغه های مردم اشتغال است، در همین راستا طرح مشوق‌های کارفرمایان اجرا می شود که بر این اساس کارفرمایان از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در ازاء بکارگیری جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی، کارفرمایان بنگاه‌های فعال اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی در صورت جذب و بکارگیری جوانان دانش آموخته دانشگاهی از بین گروه هدف این طرح برای مدت یکسال از پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی سهم کارفرما معاف می‌شوند.                                                                                        
*به مناسبت هفته تامین اجتماعی در استان بوشهر برنامه های مختلفی برگزار می شود که  میتوان به افتتاح کارگزاری در شهرستان گناوه و افتتاح سالن ۱۰۰ نفری منطقه ۲ بوشهر اشاره کرد.

*"طرح از من بپرس" یکی دیگر از برنامه های سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر در این هفته است که بر این اساس با حضور همکاران ما در میادین شهر مسائل و مشکلات بیمه ای از سوی مردم بیان و پاسخگوی آن خواهیم بود. این طرح در روز جمعه در مصلی نماز جمعه استان و شامگاه پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در میدان رئیسعلی دلواری شهر بوشهر برگزار می شود.

* محاسبه صیادی به عنوان مشاغل سخت و زیان آور و ایجاد مرکز درمانی در جزیره خارگ دو دوغدغه جدی من طی چهار سال خدمت در تامین اجتماعی استان در کسوت مدیریت بوده که تاکنون ناکام مانده ام. البته اگر یک روز به مسئولیت اداری ام باقی مانده باشد، این دو موضوع محقق شود.

* برای محاسبه صیادی به عنوان مشاغل سخت و برخورداری جامعه هدف از مزایای آن، پژوهشی بصورت مشترک میان دانشگاه خلیج فارس و مرکز پژوهش های سازمان تامین اجتماعی انجام شده و بزودی راهکاری از درون این پژوهش به سازمان ارائه خواهد شد.

* در برخی تعاریف قانونی پیرامون شناورهای خودمالک و تعریف صیادی، اشکالاتی وجود دارد که در پژوهش مورد اشاره به آن پرداخته شده و بزودی راهکار موردنظر در استان پرزنت شده و به سازمان ارائه می گردد، اما تصویب نهایی، نیازمند همراهی بین بخشی شامل شیلات، بندر، مجلس و تامین اجتماعی است.

*از مردم جزیره خارگ عذرخواهی می کنم و آرزو می کنم اگر یک روز به مسئولیت اداری ام در تامین اجتماعی مانده باشد، بتوانیم خدمات سازمان را متناسب با ماموریت هایی که داریم ارائه نمایم. اکنون بابت ایاب و ذهاب هوایی بیماران 3 تا 4 میلیارد در سال پرداخت می شود که این میزان رضایت بخش نیست.

* به دلیل موقعیت خاص جزیره خارگ و نفتی بودن آن، اختصاص زمین یا فضای مناسب درمانی نیازمند همکاری بین بخشی است و راهکارهایی هم به استاندار سابق و استاندار کنونی پیشنهاد شده که امیدواریم به نتیجه برسد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
0
0
سلام خسروانی فردی است که خودش می خواهد مطرح کند مجوز تامین اجتماعی تنگستان نماینده مردم شریف دشتی و تنگستان گرفته نه ایشان.
نام:
ایمیل:
* نظر: