چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۱۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
سوک:مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با تاکید بر تحقق مطالبات ملوانان شناورهای صیادی استان بوشهر برای بهره‌مندی از خدمات تامین اجتماعی گفت: در این راستا راهکارهای اساسی ارائه و امسال اجرایی می‌شود.
به گزارش سوک یونس خسروانی با تبریک هفته تامین اجتماعی نقش مهم این نهاد حمایتی در رسیدگی به افراد تحت پوشش را مهم دانست و اظهار داشت: تامین اجتماعی در بخش‌های بیمه‌ای، درمانی و سرمایه‌‌‌گذاری برنامه‌های و طرح‌های خود  را با هدف آرامش و آسایش بیمه شدگان اجراء می‌کند.

وی با بیان اینکه 15 شعبه تامین اجتماعی در استان بوشهر فعال است خاطر نشان کرد: 330 هزار بیمه شده اصلی و 37 هزار مستمری بگیر از خدمات تامین اجتماعی در استان بهره‌مند هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به هزینه‌های درمانی و پرداخت مستمری در سال قبل افزود: 888 میلیارد تومان سال قبل در بخش بیمه‌ای و درمانی تامین اجتماعی استان بوشهر پرداخت شد که 530 میلیارد تومان آن مربوط به بخش بیمه‌ای است.

خسروانی حمایت از تولید، نیروهای مولد و تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی را در اولویت برنامه‌های امسال دانست و خاطر نشان کرد: طرح بخشودگی جرائم اجرایی و 2 هزار تقاضا در این مهم ارسال شد که 24 میلیارد تومان از جرایم کارفرمایان در حوزه بیمه‌های تامین اجتماعی بخشیده می‌شود.

وی، با تاکید بر رونق کسب و کار و اقتصاد گفت:  طرح مشوق‌های بیمه‌ای سهم کارفرما برای دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها اجرایی شد که پس از ثبت نام این افراد در مقاطع مختلف تحصیلی لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا، کارفرمایانیکه این دانش‌آموختگان جذب کنند از سهم بیمه‌ای کارفرما معاف می‌شوند.

خسروانی با بیان اینکه هفته تامین اجتماعی تا 25 تیر ادامه دارد تصریح کرد:  در این هفته ضمن افتتاح کارگزاری تامین اجتماعی شهرستان گناوه سالن 100 نفری بوشهر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر از اجرای طرح از من بپرس در هفته تامین اجتماعی خبرداد و بیان کرد: این طرح یکی دیگر از برنامه‌های این نهاد حمایتی و بیمه‌ای است که بر این اساس کارکنان و کارشناسان تامین اجتماعی بوشهر با  استقرار در میادین شهر پاسخگوی مسائل و مشکلات بیمه‌ای مردم هستند.

وی با اشاره به برقراری میز خدمت تامین اجتماعی در مصلی جمعه بوشهر تصریح کرد: این طرح در روز جمعه در مصلی نماز جمعه  اجرا می‌شود و در این راستا پنجشنبه و جمعه شب در میدان رئیسعلی دلواری شهر بوشهر  طرح میز خدمت برگزار می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر پیگیری بیمه ملوانان شناورهای صیادی استان بوشهر را از موارد مهم دانست و گفت: در این راستا راهکارهای اساسی برای حل بیمه تامین اجتماعی ملوانان صیادی استان بوشهر ارائه و امسال اجرایی می‌شود.

خسروانی با اشاره به بیمه کارکنان ساختمانی در استان بیان کرد: تاکنون 15 هزار کارگر ساختمانی در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی درآمده‌اند.

وی پرداخت پاداش ازدواج به مبلغ 5 میلیارد تومان را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: اکنون 2500 نفر از مستمری بیمه بیکاری تامین اجتماعی استان بوشهر بهره‌مند هستند/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: