سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۲۱۱۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۱
سوک:امام جمعه بوشهر با تاکید بر حل مشکلات آب شهرها و روستای دشتستان گفت: طرح‌های تدوین شده در این راستا جهادی و انقلابی اجرایی و تکمیل شود.
به گزارش سوک آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در جریان بررسی وضعیت آب شهرهای دشتستان با بیان اینکه آب مایع حیات و ادامه زندگی است اظهار داشت:مطالبات مردم برای حل مشکلات آبرسانی حق است و باید بدون اغماض و با روحیه جهادی و انقلابی طرح‌های آبرسانی عملیاتی و تکمیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به بروز پدیده خشکسالی و کاهش بارش باران گفت: کمبود آب در استان بوشهر یک مشکل تاریخی است و باید بر اساس سند برنامه چشم‌انداز این بحران تاریخی در کوتاه‌ترین زمان برطرف شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر اجرایی شدن مفاد سند چشم‌انداز آب استان بوشهر گفت: هر چند سند چشم‌انداز تامین آب استان بوشهر تدوین شده ولی تاکنون عملیاتی نشده که لازم است طرح‌های تدوین شده اجرایی شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر حل مشکلات آب مردم دشتستان در برنامه کوتاه مدت افزود: ماه‌های تیر و مرداد اوج گرما در استان بوشهر است که در این ماه‌ها نیاز به آب نسبت به ماه‌های دیگر افزایش می‌یابد که در این راستا باید در تامین آب شهرها و روستاهای دشتستان تلاش شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تدوین برنامه کوتاه، میان و بلند مدت برای حل مشکل آب را یک ضرورت دانست و افزود: حفاری چاه، توزیع عادلانه آب، نوسازی شبکه آبرسانی و آبرسانی با تانکر در مناطق بحرانی باید در اولویت قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر، تامین آب را یکی از خواسته ها و مطالبات به حق مردم دانست و تاکید کرد: مسئولان باید با تلاش و کار جهادی و انقلابی در حل مشکلات مردم به ویژه آبرسانی به دشتستان برنامه‌ریزی کنند.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان دشتستان نیز از افزایش  ورودی آب به شبکه آبرسانی برازجان خبرداد و بیان کرد: با تلاش‌های انجام شده روزانه 10 هزار مترمکعب به ظرفیت آبرسانی برازجان افزوده شده است.

 علی بردستانی با بیان اینکه  توزیع آب در شبکه آبرسانی برازجان به 22 هزار مترمکعب افزایش یافته است افزود: ظرفیت انتقال آب به شبکه آبرسانی برازجان از 16 هزار متر مکعب اکنون به 22 هزار متر مکعب رسیده که تا پایان هفته افزایش می‌یابد.

وی، توزیع آب در شهر برازجان سه روز در میان دانست و گفت: تلاش می‌شود با افزایش منابع آبی برازجان، توزیع آب در نوبت بندی یک روز در میان شود که تحقق این مهم نیاز است ظرفیت آب روزانه به 25 هزار متر مکعب افزایش یابد.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان دشتستان از حفر چاه‌های آب برای افزایش ظرفیت آب برازجان خبرداد و خاطر نشان کرد: حفر 10 حلقه چاه آب در برازجان عملیاتی شده که تکمیل آن ظرفیت آب این شهر 9 هزار متر مکعب افزایش می‌دهد.

بردستانی از خارج شدن وضعیت بحرانی آب برازجان خبرداد و افزود: برای اینکه شرایط عادی آبرسانی در برازجان ایجاد شود، باید روزانه 32 هزار مترمکعب آب به شبکه آبرسانی منتقل شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: