پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 21
کد خبر: ۲۱۱۲۶۸
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
سوک بررسی می کند
فعلا گه گویا قرار است در این تابستان سوزان همان تامین آب بشود اولویت اول و آخر استان و حتی این گرمای وحشتناک تایستان بوشهر نیز نتواند بخش عمده ای از فرمانداران و مدیران برخی از دستگاه های اجرایی استان را از خواب زمستانی بیدار کند.
به گزارش سوک، در حالی که چهارمین ماه سال در گرمای فصل تابستان در حال سپری است دولت در استان بوشهر میزان مطالبات مردم این استان را در حد موضوع آب و برق تنزل داده و عملا استان را به تعطیلی کشانده است.

این که به دلیل عدم داشتن یک برنامه بلندمدت، استان بوشهر اکنون دچار مشکل کم آبی شده نباید به سمتی رفت که خواسته اصلی مردم که اشتغال و تولید و نظارت بر بازار است به فراموشی سپرده شود.

متاسفانه در سایه نبود یک مدیریت موثر و کارآمد طی پنج سال گذشته، استان بوشهر در یک سیر قهقرایی پیش می رود و عملا تمامی شاخص ها توسعه در این استان رو به افول است.

در طی این پنج سال هیچ کارخانه ای که بتواند حداقل زمینه ایجاد اشتغال برای 50 نفر بوجود آورد، تاسیس نشده و روز به روز شاهد افزایش بیکاری افراد شاغل نیز هستیم در حالی که شغل چندانی نیز برای افراد جویای کار وجود ندارد.

اگر چه بخشی از این وضعیت معلول سردرگمی دولت برای داشتن یک مدل اقتصادی پویا و بر گرفته از سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبری است، اما بخش عمده آن از ناکارآمدی مدیریت در این استان نشات می گیرد که عملا به جزء روزمرگی چیزی در آن حس نمی‌شود.

کافی است بی انگیزگی را در مدیران استان رصد کنید خواهید دید که فرمانداران فسیل شده در برخی شهرستان های استان حتی جلسات معمول که در حد چند حرف و شعار خلاصه می شود نیز راغب به انجام آن نیستند.

دولت یازدهم و دوازدهم که با شعار تدبیر و امید آمده بود تا ضمن ایجاد یک نشاط اجتماعی فضای کسب و کار را رونق ببخشد حداقل در استان بوشهر پس از پنج سال به جزء برگزاری دوره هایی تحت عنوان نشاط اجتماعی، ایجاد چند چمن مصنوعی و انجام امور خدماتی حرفی برای گفتن نداشته است.

شاید برخی با خواندن این سطور، ما را متهم به سیاه نمایی کنند اما کافی است پروژه هایی که در هفته های دولت و دهه فجر در طی پنج سال گذشته به بهره برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده را بر روی کاغذ بیاورند تا مشخص شود که کدام پروژه بزرگ صنعتی، تفریحی، توریستی و اقتصادی در این مدت به بهره برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده که نوید بخش آینده ای روشن برای استان بوشهر است.

اگر در سال آخر کار دولت یازدهم با حضور انبوهی از وزرا برای رسیدگی به مردم استان بوشهر در این استان مواجه بودیم خداقل باید خروجی آن به غیر از ماموریت انتخاباتی، دست آوردی نیز برای استان داشته باشد که در عمل چیز چندانی دیده نشده است.

بی تفاوتی سیستم مدیریت استان بوشهر به جایی رسیده که دو شهرستان از 10 شهرستان استان بوشهر قریب به پنج ماه فاقد فرماندار است، یه غیر از حسینی که از معاونت عمرانی فرمانداری شهرستان دشتی به فرمانداری جم رسد مابقی فرمانداران فقط محیط جغرافیای خدمتشان تغییر کرد، مدیران کل دستگاه های اجرایی به غیر از تعدادی که پس از 30 سال خدمت بازنشسته شدند همچنان طی این پنج سال محکم به صندلی خود چسپیده و در حالی که برخی از این افراد، باور دارند که غیر قابل تغییر هستند دیگر حتی به خبرنگاران به عنوان زبان گویای مردم توجهی نمی کنند چه برسد به ارباب رجوع که همیشه پشت درب اطاق این افراد گرفتار یک فرصت برای بیان مشکلاتشان له له می زند.

مشخص است که با این ساختار، نباید توسعه ای در استان ایجاد شود، سرمایه گذاری به حضور پذیرفته شود و استان تکانی بخورد.

فعلا گه گویا قرار است در این تابستان سوزان همان تامین آب بشود اولویت اول و آخر استان و حتی این گرمای وحشتناک تابستان بوشهر نیز نتواند بخش عمده ای از فرمانداران و مدیران برخی از دستگاه های اجرایی استان را از خواب زمستانی بیدار کند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۸
غلام بوشهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
0
0
سلام یکی از دلا یل این رخوت ورکود عدم اعتقاد به مدیران جهادی وساده زیست می باشد .به همین دلیل بیشتر وقت خود را به سیاست بازی وروز مرگی می گذارنند تا کار برای مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
0
0
دولتی که در تامین حقوق اولیه مردم مانده و هیچ گاه حاضر به اصلاح نیست این تازه قطعات اولیه پازلی است که برخی ها برای این ملت خواب دیده اند سال های قبل اگر شغلی نبود حداقل آب و برق بود ولی امسال این ها هم نیست تا مردم به نوعی سرگرم باشند ننگ باد بر ان نوع مدیرانی که فقط دروغ می گویند و حاضر به پذیرش اشتباه نیستند.مسولین اندکی خجالت !!!
یه شهروند بیکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
0
0
سلام،،،و اما بعد...سوک عزیز حرف شما از سر دلسوزی می باشد و ما کلام به کلام نوشته هاتون رو بر سرمان میگذاریم و چنانچه هم کسی این حرف ها را سیاه نمایی خطاب میکنه نشان از عدم ما و منفعل بودن ما در مطالبات و احقاق حداقل حقوق مردم بوشهر دارد،،سوک عزیز متاسفانه مردم ما به هر وضعی که سرشون بیاد راضی هستن،،اگه مردم یک بار فقط یک بار به عملکرد مدیرانی که همیشه در خواب زمستانی هستن اعتراض(قانونی) میکردن شاید زنگ هشدار براشون بصدا در میومد و یه فعل و انفعالاتی ازشون سر میزد و از خواب ناز بیدار میشدن،مدیران نالایق جز فخر روا داشتن بر مردم و نشان دادن برتری خودشون به مردم عادی چه چیزی در چنته دارند،،همین مدیرانی که ارباب رجوع محترم ساعت ها باید پشت درشان بایستند با احترامی که برای همه مدیران قائل هستم باید بگویم که یادشون بیاد یه زمان مدیران ارشدشون برای بازدید به بوشهر اومدن و طی جلسه ای همه مدیران بوشهری رو بیسواد قلمداد کردند و فرمودند که مدیران بوشهری بجای سیاست تشریف ببرن مشق شبشون رو بنویسن..اونجا بود که مدیران ما بهشون برخورد و مادامی که جلسه تمام نشده بود همشان کام به دهان گرفته بودن و چند روز بعد به لحن مدیر ارشد آن هم در خفا اعتراض کردند،،،حالا این عقده رو یجایی اونم سر ارباب رجوع باید تخلیه کنند،،ای کاش ما مردم مدیرانمون رو وادار میکردیم خودشونو یه تکونی میدادن،،ممنون از سایت سوک
فرشاد خدری
|
-
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
0
1
یه نکته طلایی بگم که این استان دیگه استان نمیشه ،شهر بوشهر کلا از دست دولت خارج شده و دیگه کسی اصلا به فکر نیست ، هرج و مرج کل شهر رو فرا گرفته ، جز گرما و بی آبی و بی برقی که پدیده این روزهای بوشهر شده .. بوشهر کلا رها شده . بروید ببینید که تو گمرک که به تعطیلی کامل کشیده شده و تمام جوانان خونه نشین شده اند . تو قیامت کی جواب این جوانان رو میده ، ریس گمرک ؟
بوشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
0
1
شهری که رئیس اداره کارش از یک استان دیگر آمده باشه و چندین سال خودش و هم استانی هاش را در پست های مهم بکذارد و مشکلی از ما را رسیدگی نکند و کسی هم بهش هیچی نگوید واقعا از دست رفته است.
بازنشسته اب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
0
0
واقعا برای استان بوشهر باید خون گریست
استانی که تمام زیر ساخت انتقال اب شرب و کشاورزی ان قبلا ساخته شده ولی مسیولین کنونی عرضه اب اندازی در ان را ندارند چه خفت بار است که با این همه منابع اب مردم ما تشنه و با فلاکت زندگی می کنند
علی محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
0
0
سلام مدیرانی که نه براساس شایستگی بلکه بر اساس گرایش باند وگروه وتبار وقبیله سیاسی انتخاب شده اند نباید بیش از این از انان توقع داشت
همشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
0
0
آخه من ماندم کارمند بدبخت ساعت 5صبح باید بلند بشه بیاد سر کار بخاطر کاهش برق ارباب رجوع هم که 90درصد ادارات ساعت 7/30مراجعه می کنند بعد برق اداره هم قطع میشه و.از طرفی باز هم قطعی برق داریم
نام:
ایمیل:
* نظر: