يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 24
کد خبر: ۲۱۱۷۲۴
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
سوک:معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان گفت:جاده ورودی شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان که توسط شماری از شهروندان دراعتراض به ادامه کم آبی برای مدت 30دقیقه بسته شده بود با همکاری مردم بازگشایی و آمد و شد در این محور در حال انجام است.
به گزارش سوک جواد لقمان زاده افزود: حدود 80 نفر از ساکنان محله های والفجر و پردیس شهر برازجان بدلیل ادامه دار شدن کمبود شدید آب آشامیدنی از ساعت 10 صبح امروز به مدت 30دقیقه مانع از آمد و شد خودروها به شهر برازجان از سمت جاده اهرم شدند.

وی یادآور شد: با حضور مسئولان فرمانداری، پادرمیانی پلیس و توضیح مسوول اداره آب شهرستان و همکاری تجمع کنندگان جاده ورودی شهر برزجان بازگشایی شده است.

لقمان زاده اضافه کرد: با پیگیری مسئولان 24 ساعت آینده بخشی از آب آشامیدنی شهر برازجان از خط دوم تامین خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان گفت: برای توزیع یک روز در میان آب بین مشترکین در شهر برازجان حداقل روزانه باید 27هزار متر مکعب آب از طریق خط آبرسانی تصفیه خانه بوشیکان وارد شبکه شود.

وی افزود: این درحالی است که هم اینک روزانه بین 7تا 10هزار مترمکعب آب از خط آبرسانی کازرون استان فارس وارد شبکه توزیع می شود.

لقمان زاده ادامه داد: این امر باعث شده تا هم اینک هر سه روز یک بار آب بین شهروندان برازجان توزیع شود.

وی گفت: از 20روز گذشته شهر برازجان به چهار منطقه برای توزیع آب تقسیم شده است و هر شبانه روز یک چهارم جمعیت این شهر می توانند آبگیری کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: محله های والفجر و پردیس شهر برازجان حدود سه هزار نفر جمعیت دارند.

گله مندی از نبود و توزیع آب درشهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان باعث شد تا در ماه جاری روزهای 17 و 18 تیرماه شهروندان با تجمع در میدان 17شهریور این شهر خواستار حل این مشکل شوند.

همچنین شهروندان وحدتیه از توابع شهرستان دشتستان نیز روزهای 29 و دوم تیرماه در اعتراض به کمبود شدید آب جاده اصلی بوشهر - شیراز را بستند/ایرنا


نام:
ایمیل:
* نظر: