يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 24
کد خبر: ۲۱۱۷۴۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۶
سوک:رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: امسال ۱۳۰۰ میلیارد تومان مشوق‌های صادراتی به واحدهای تولیدی صادرات محور، حضور تولیدکنندگان در نمایشگاه‌ها، حمل و نقل کالاها و طرح‌های پژوهشی اختصاص یافت.
به گزارش سوک سید محمود نوابی در بوشهر با بیان اینکه تولید کنندگان در جنگ اقتصادی دشمن، به عنوان افسران و سربازان حوزه اقتصادی در خط مقدم قرار دارند اظهار داشت: در شرایط پیش آمده نیاز به یک اجماع عمومی در سطوح بالا داریم که به دستور مقام معظم رهبری این مهم فراهم شده است.

وی، با بیان اینکه در این شرایط ویژه هماهنگی لازم بین روسای قوای سه گانه فراهم شده است گفت: در این زمینه ستادی برای رفع مشکلات ناشی از تحریم‌ها تشکیل شده که در این ستاد تصمیم‌گیری‌های لازم برای تسریع در برایندهای کاری انجام می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تخصیص 1300 میلیارد تومان تشویق‌های صادراتی به تولید کنندگان خبرداد و بیان کرد: این مشوق‌های صادراتی به صورت 100 درصد در بودجه امسال تخصیص یافته که به واحدهای تولیدی صادرات محور، حضور تولیدکنندگان در نمایشگاه‌ها، حمل و نقل کالاها و طرح‌های پژوهشی پرداخت می‌شود.

نوایی با بیان اینکه طرح رونق تولید مانند سال گذشته اجراء می‌شود گفت:  بانک‌های عامل باید در حوزه تولید کشور بیش از گذشته همراهی کنند چراکه اگر قرار باشد همانند سال گذشته همان نرخ‌های سال قبل و حوزه مالیاتی همه مطالبات وصول و حوزه  تامین اجتماعی هم  مطالبه گذشته و حال لحاظ کند و همراهی ضعیف شود انتظار نباید داشته باشیم که تولید کنندگان معجزه کنند.

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان با بیان اینکه تولیدکندگان پای کار هستند تصریح کرد: در 4 ماه نخست امسال بر اساس بررسی‌های انجام سرمایه‌گذاری رشد یافته است.

وی با تاکید بر تشدید مقابله با سوء استفاده کنندگان در حوزه اقتصاد افزود: با کمک استان‌ها و ناظران افتخاری انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف کنندگان و اتاق‌های اصناف طرح تشدید بازرسی و نظارت ابلاغ شده که مردم کالای گران نخرند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرای طرح تشدید بازرسی و نظارت از افزایش قیمت کالا و کالاهای بی کیفیت جلوگیری می‌شود و سامانه 124 برای پاسخگویی به مشکلات مردم راه‌اندازی شده است.

نوایی با تاکید بر عبور از گردنه سخت اقتصادی خاطر نشان کرد: امید می‌رود  از گردنه سخت اقتصادی فعلی همانند 40 سال گذشته عبور می‌کنیم ولی در مقابل مشکلات به ویژه مسائل کوچک نباید بی تفاوت باشیم/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: