دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 18
کد خبر: ۲۱۱۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۰
سوک:همزمان با هفته ملی مهارت نخستین دوره آموزشی پرورش زالوی طبی در استان بوشهر در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان گناوه آغاز شد.
به گزارش سوک سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه در آئین آغاز  نخستین دوره پرورش زالوی طبی  با بیان اینکه این دوره آموزشی با درخواست انجمن طب سنتی شهرستان و با همکاری جهاد کشاوری برگزار می‌شود اظهار داشت: توسعه آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در منطقه لازمه رشد و توسعه اقتصادی است.

عباس حقیقی  نقش مراکز فنی و حرفه‌ای را با توسعه آموزش‌های نوین در ایجاد اشتغال پایدار مهم دانست و گفت: توسعه اشتغال با توانمندسازی مهارتی جویندگان کار فراهم می‌شود که در این راستا آموزش‌های نوین مهارتی در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه ارائه می‌شود.

وی با تاکید بر نقش مهم نیروی انسانی در پیشرفت و توسعه اظهار کرد: توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی با همکاری و تعامل دیگر دستگاه‌ها میسر می‌شود که در این راستا آموزش‌های مهارتی افزایش می‌یابد.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناوه تجهیزات و منابع انسانی آموزش فنی و حرفه‌ای را برای پاسخگویی به نیازهای مهارت افزایی مناسب دانست و افزود: این مرکز برای راه‌اندازی کارگاه جوار صنایع و دانشگاه، اجرای طرح کارورزی و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و پودمان‌های آموزشی برای متقاضیان و کارجویان، آمادگی دارد.

وی با بیان اینکه در برنامه‌های آموزشی باید توجه ویژه به نیازهای روز جامعه شود، خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های حل معضل بیکاری در کشور، ایجاد تعامل دو سویه بین متولیان آموزش‌های مهارتی و نیاز بازار کار است.

حقیقی با بیان اینکه  پرورش زالو در این شهرستان، می‌تواند نقطه عطفی در ایجاد و گسترش اشتغال برای جوانان جویای کار باشد افزود: برگزاری این دوره‌ها که سبب ایجاد اشتغال می‌شود، دولت نیز در این زمینه تسهیلات در حوزه‌های روستایی و شهری به متقاضیان پرداخت می‌کند.

فرماندار گناوه نیز ضمن تقدیر از فعالیت‌ها و تلاش‌های اداره کل آمورش فنی و حرفه ای استان اظهار کرد: نقش آموزش‌های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار انکارناپذیر است و باید به این مهم توجه ویژه شود.

سیدعلی پاکنژاد ارایه دوره‌های آموزشی جدید را توسعه اقتصادی هر منطقه مهم خواند و افزود: توسعه رشتههای فنی و حرفه‌ای برای تربیت نیروی انسانی متخصص ضروری است.

وی کسب یک مهارت از سوی هر عضو جامعه را ضروری دانست و افزود: برای توسعه آموزش‌های مهارتی باید مباحث اطلاع رسانی و جلب مشارکت برای آموزش گسترش یافته تا همگان بتوانند از این امکانات مراکز آموزشی استفاده کنند.

فرماندار شهرستان گناوه اظهار کرد: توانمندسازی و گسترش فرهنگ مهارت آموزی در جامعه اساسی‌ترین راه در مسیر تولید ملی و بهبود وضعیت معیشیتی افراد است.

پاک‌نژاد با بیان اینکه توسعه کار و اشتغال در گروه پرورش کارآفرین است خاطرنشان کرد: با توجه به نقش آموزش فنی و حرفه‌ای در تربیت افراد برای توسعه اشتغالزایی و کارآفرینی این امر سبب افزایش مهارت‌ها و دانش لازم افراد می‌شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: