کد خبر: ۲۱۱۷۵۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۳
سوک:فرماندار دیلم با اشاره به ظرفیت پرورش آبزیان در این شهرستان گفت: سایت بویرات دیلم یکی از مراکز مهم پرورش آبزیان است که امسال پیش بینی تولید ۲۵۰۰ تن میگو از استخرهای پرورشی آن می‌شود.
به گزارش سوک محمد طاهری در نشست برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر در دیلم، ظرفیت و قابلیت کشاورزی  دیلم را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: برای تامین آب اراضی کشاورزی دیلم توجه ویژه‌ای به اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری شده که در این راستا 43 هزار هکتار اراضی کشاورزی دیلم تحت پوشش طرح‌ها قرار دارد.

وی، صنایع نفت وگاز در دیلم را یکی از ظرفیت‌های این شهرستان برشمرد و گفت: تاسیسات نفتی در منطقه نفتی بهرگان امام حسن(ع) ظرفیت مهمی برای توسعه صنایع پایین دستی فراهم کرده است.

فرماندار دیلم با اشاه به استقرار منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر در دیلم خاطر نشان کرد: 9 شرکت تولیدی و صنعتی برای فعالیت در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان اعلام آمادگی کرده‌اند که نیاز است اجرای این طرح‌ها تسریع یابد.

طاهری طرح گردشگری را از دیگر ظرفیت دیلم برشمرد و افزود: منطقه گردشگری حماد در شهرستان دیلم ظرفیت مهمی در حوزه گردشگری دارد که زیرساخت‌های لازم در این منطقه گردشگری فراهم شده است.

وی، با اشاره به قابلیت صید و صیادی و تجارت دریایی در دیلم خاطر نشان کرد: تجارت دریایی دیلم داری قدمت طولانی در استان بوشهر است که توسعه زیرساخت‌های بندری در این شهرستان مورد توجه قرار دارد.

فرماندار دیلم از اجرای پروژه آبزی‌پروری در سطح 10 هزار هکتار در بویرات دیلم خبرداد و بیان کرد:سایت بویرات دیلم یکی از مراکز مهم پرورش آبزیان است که امسال پیش بینی تولید 2500 تن میگو از استخرهای پرورشی آن می‌شود.

طاهری از تکمیل پروژه بزرگراه دیلم به گناوه خبرداد و افزود: در بخش‌های درمانی، راهسازی، عمران شهری، بندری و عمران روستایی طرح‌های مهمی اجراء شده که امسال توسعه می‌یابد.

وی با اشاره به اجرای آب شیرین‌کن در منطقه امام حسن(ع) دیلم خاطر نشان کرد: اجرای آب شیرین‌‌کن 5 هزار متر مکعبی منطقه امام حسن(ع) با همکاری شرکت نفت فلات قاره در دستور کار قرار گرفته است/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد