چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۱۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
کارگاه آموزشی مدیریت مصرف برق برای بانک ­ها و ادارۀ کل تأمین اجتماعی استان بوشهر توسط دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر برگزار شد.
به گزارش سوک و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، ایوب دهقانی مدیر دفتر مدیریت مصرف روز چهارشنبه در کارگاه مذکور کاهش چشمگیر نزولات بارانی و به دنبال آن کاهش تولید برق در کشور را مهمترین عاملی دانست که به ­کارگیری راهکارهای مدیریت مصرف برق در کشور را بیش از هر زمان دیگری ایجاب می­ کند تا با مصرف بهینه، کاهش تولید جبران شود. به این منظور برگزاری کارگاه­ های آموزشی مدیریت مصرف به طور جدی و مستمر در دستور کار شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه با هدف مدیریت مصرف در برخی از ساعت­ های روز، مدیریت اضطراری بار در استان اعمال می­ شود خاطرنشان ساخت تنها با کاهش 10 درصدی مصرف می ­توان از مدیریت اضطراری بار جلوگیری کرد. راهکارهای فراوانی در این زمینه وجود دارد که شاخص­ ترین آنها جابه­ جایی ساعت استفاده از وسایل پرمصرف از ساعت­ های پیک به ساعت­ های غیر پیک است. ساعت­ های پیک بار شامل ساعت 12 تا 16 و 19 تا 23 می­ شود که در این ساعت ­ها باید از استفادۀ غیرضروری لوازم برقی پرمصرف مثل جارو برقی، ماشین­ لباسشویی و ماشین ظرفشویی خودداری کرد.

همچنین تنظیم درجۀ کولرهای گازی بین 23 تا 26 درجه از دیگر راهکارهای پیش بینی شده برای کاهش مصرف برق است که باید از سوی شهروندان جدی گرفته شود
نام:
ایمیل:
* نظر: