چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۱۹۸۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۴
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت ۳.۵ میلیارد ریال خدمات و کمک هزینه ازدواج به دختران مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر خبر داد.
به گزارش سوک، احمد لطفی ظهر امروز در نشست با مسئولان امور اجتماعی و مددجویی کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه پرداخت کمک هزینه ازدواج به فرزندان مددجو از ضرورت‌های اصلی حمایتی است اظهار داشت: هرساله به منظور تحکیم بنیان خانواده و ترویج ازدواج آسان بین مددجویان، کمک هدیه ازدواج به فرزندان مددجوی در شرف ازدواج و کمک هزینه خرید جهیزیه در قالب کارت هدیه نقدی یا کالا با همکاری موسسات خیری به نوعروسان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات کمیته امداد برای ارائه بسته‌های حمایتی ازدواج به دختران و پسران مددجو اظهار کرد: کمیته امداد یکی از وظایف خود را رسیدگی به دختران و پسران در آستانه ازدواج می‌داند که بر همین اساس ارائه کمک هزینه ازدواج در دستور کار قرار گرفته است.

لطفی از افزایش نرخ ازدواج در بین جوانان تحت حمایت کمیته امداد خبر داد و خاطر نشان کرد: در زمینه کمک به امر ازدواج جوانان مددجوی استان بوشهر در 4 ماه نخست امسال 3.5 میلیارد ریال  کمک هزینه ازدواج  و خدمات گوناگون اجتماعی و آموزشی پرداخت شده است.

وی افزود: درسال گذشته دو هزار و 357 فقره جهیزیه نوعروس و هدیه داماد به ارزش53 میلیارد ریال به فرزندان مددجویان پرداخت شده که 29 میلیارد ریال آن توسط مردم و خیران نیکوکار هم استانی اهداء شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: جهیزیه‌های اهدا شده شامل کالاهای ضروری زندگی از قبیل یخچال، اجاق گاز، جاروبرقی، سرویس آشپزخانه و فرش بوده که همگی تولید داخل بوده است.

وی بیان کرد: در کنار کمک‌های کمیته امداد برای تشکیل زندگی این زوج‌های جوان، خدماتی مانند ایجاد اشتغال، ساخت و تعمیر مسکن، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، آموزش‌های فنی و حرفه ای و فرهنگی به این دسته از مددجویان نیز ارائه می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: