کد خبر: ۲۱۲۰۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
سوک گزارش می دهد
در حالی که یکی از انتقادات جدی به دولت روحانی، پیر بودن میانگین سنی کابینه وی قلمداد می شد اما انتشار لیستی از استانداران وی نیز نشان داد که در سطوح مدیران میانی نیز این نوع کهنسالی وجود دارد.
به گزارش سوک، در حالی که یکی از انتقادات جدی به دولت روحانی، پیر بودن میانگین سنی کابینه وی قلمداد می شد اما انتشار لیستی از استانداران وی نیز نشان داد که در سطوح مدیران میانی نیز این نوع کهنسالی وجود دارد.

هر چند بر اساس بر اساس طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی و اصلاحیه جدید این قانون، برخی از این افراد نه به دلیل تصمیم رئیس جمهوری و وزیر کشور بلکه صرفا بر پایه یک قانون باید به زودی و پس از تایید اصلاحیه این قانون توسط شورای نگهبان، محل خدمت خود را ترک کنند اما نیاز است آن بخش از افرادی که دارای سن بین 30 تا 35 سال فعالیت دولتی بوده و مشمول این قانون نمی شوند نیز تعیین تکلیف شوند.نگاهی گذرا بر سنوات خدمتی همراه با سن تقویمی استانداران نشان می دهد که در استان های مانند مازندران و همدان افرادی سکان مدیریت ارشد این دو استان را در دست دارند که دارای 85 و 68 سال سن بوده که مشخص است قادر به مدیریت خود نیستند چه رسد به این که استان های وسیع با درصد بیکاری بالا را بتوانند مدیریت کنند.

البته در کنار بی تفاوتی رئیس جمهور برای استفاده از پیردمردها در سطح کابینه و استانداران، به گونه ای نیز نمایندگان مجلس نیز با سهل انگاری اجازه دادند که طی پنج سال گذشته، کشور در حوزه اجرایی توسط افرادی مسن اداره شود که نتیجه آن به شکل ملموسی بر زندگی مردم دیده می شود.

انتظار می رود در جهت رفع مشکلات کنونی و گذر از این پیچ تاریخی، دولت با استفاده از این قانون نه تنها به چابک سازی و استفاده از جوانان با تجربه برای حوزه فعالیت خود استفاده کند بلکه آن دسته از مدیرانی که مشمول قانون عدم استفاده از بازنشستگان در دستگاه های دولتی نیستند اما سن کاری آنها از 30 سال گذشته نیز از قطار مدیریت پیاده کند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
جنگلبان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
0
0
به نام خدا
با سلام و احترام

خوب معلومه که استانداران پیر و بازنشسته دوستان و همکاران پیر و قدیمی و هم دوره ای خودشان را که هم سنشان هستند در مجموعه استانداریها و ادارات کل بکار گزفته اند.

نتیجه: دولت پیر بر سر توده جوان حکومت میکنند که حداقل یک تا دو نسل از نسل جوان کشور عقب تر هستند. بنابراین چنین مدیرانی نمی توانند خواسته های نسل جوان که به تکنولوژی روز دنیا هم تسبط دارند را تامین کنند.
نهایتا نارضایتی عموم مردم را در پی خواهد داشت. اگر میحواهند گشایشی در امور مردم حاصل شود باید یک انقلاب مدیریتی در تمام رده های مسؤلین دولتی انجام دهند و از مدیران جهادی استفاده نمایند.
ولی متاسفانه تا پایان دولت فعلی چنین اتفاقی نخواهد افتاد!!!!!!!!!
و اگر این روند ادامه یابد مردم بیشتر نا امید خواهند شد.

موفق باشید.
دیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
0
0
هیچ خبری در راه نیست فعلا دور دور بازنشسته هاست
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد