يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 24
کد خبر: ۲۱۲۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر با اشاره به اجرای پروژه ۲۰ هزار تنی پرورش ماهی در قفس در آبهای استان گفت: در اجرای فاز نخست این پروژه امسال ۲ هزار و ۲۰۰ تن ماهی‌ «سی‌باس» برداشت می‌شود.

به گزارش سوک،صغری اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر اظهار داشت: این پروژه با مشارکت بنیاد مستضعفان سال قبل با ظرفیت سالانه 20 هزار تن  در منطقه چاه پهن تنگستان عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی با بیان اینکه در فاز نخست 12 قفس در آبهای این منطقه نصب شد افزود: فاز نخست پروژه  پرورش ماهی در قفس با ظرفیت 2 هزار 200 تن در سال و اعتبار 140 میلیارد تومان آغاز و 12 قفس برای پرورش ماهی سی‌باس در آب‌های خلیج فارس نصب شده است.

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر از برداشت نخستین ماهیان پرورشی تا آذر ماه امسال خبرداد و بیان کرد: پس از رسیدن وزن ماهیان پرورشی به 700 گرم تا یک کیلوگرم برداشت ماهیان از آذرماه امسال آغاز می‌شود.

اشرف با بیان اینکه قفس‌های پرورش ماهی در عمق 35 متری خلیج فارس و در فاصله 8.4 مایلی ساحل نصب شده افزود:  در اجرای این پروژه اکنون زمینه اشتغال 50 نفر فراهم است که با تکمیل این پروژه امکان اشتغال یک هزار نفر مهیا می‌شود.

وی تولید بچه ماهی سی‌باس در بوشهر خبرداد و  خاطر نشان کرد: برای تولید بچه ماهی، عمل آوری، بسته بندی و صادرات آن برنامه‌‌ریزی لازم انجام شده است.

معاون شیلات استان بوشهر با اشاره به تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر در برنامه ششم توسعه گفت: با اجرایی شدن طرح‌های مورد نظر تا پایان برنامه ششم توسعه تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر سالانه به 50 هزار تن افزایش می‌یابد.

نام:
ایمیل:
* نظر: