چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۲۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
سوک:استاندار بوشهر با اشاره به اینکه پرورش ماهی در قفس یکی از ظرفیت‌های تولیدی و اشتغال‌زایی استان است گفت: تاکنون افزون بر ۵۰ مجوز پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر صادر شد‌ه است.
به گزارش سوک،عبدالکریم گراوند ظهر امروز در بررسی روند اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس استان بوشهر پرورش آبزیان را یکی از قابلیت‌های مهم استان دانست و اظهار داشت: علاوه بر پرورش میگو در سواحل استان بوشهر طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای این استان در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در اجرای طرح پرورش ماهی در استان بوشهر مشارکت می‌کند افزود: شرکت پروتئین گستر سینا از زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر اجراء کرده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تاکنون 12 قفس برای پرورش ماهی در آبهای استان بوشهر نصب شده خاطر نشان کرد: در این طرح تاکنون 50 نفر مشغول بکار شده‌اند.

گراوند ظرفیت تولید ماهی در این شرکت را 20 هزار تن در سال دانست و افزود: با تکمیل زنجیره تولید پرورش ماهی در قفس در این مجموعه بیش از یک‌هزار نفر مشغول به کار می‌شوند.

وی، از صدور مجوزهای پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در راستای اجرای این پروژه، تاکنون افزون بر 50  مجوز سرمایه‌گذاری پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر صادر شد‌ه است.

استاندار بوشهر، با بیان اینکه سواحل استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی برای اشتغال و تولید است گفت: علاوه بر اجرای طرح‌های گردشگری دریایی طرح‌های آبزی‌پروری از جمله پرورش ماهی در قفس در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

گراوند با قدردانی از مشارکت مردم ساحل نشین استان بوشهر در مشارکت اجرای پروژه پرورش در قفس تاکید کرد: اجرای پروژه ماهی در قفس توسط شرکت پروتئین گستر سینا بنیاد مستضعفان در منطقه چاه‌پهن  استان بوشهر با ظرفیت 20 هزار تن می‌تواند الگویی برای منطقه جنوب کشور معرفی شود.

وی بیان کرد: نخستین ماهیان پرورشی این پروژه آذر ماه امسال برداشت می‌شود که می‌تواند گام مهمی برای توسعه استان بوشهر و این پروژه تلقی شود.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: