کد خبر: ۲۱۲۱۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
سوک:مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت ۲۶ میلیارد تومان مستمری به حساب ۲۸ هزار و ۳۱۸ سرپرست خانوار مددجو در چهار ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش سوک، احمد لطفی صبح امروز در نشست بررسی طرح‌های حوزه مددجویی استان بوشهر با بیان اینکه مستمری ماهانه به منظور تأمین بخشی از نیازهای ضروری خانوارهای تحت حمایت پرداخت می‌شود اظهار داشت: بر اساس برنامه ششم توسعه افزایش مستمری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مصوب شده است.

وی از افزایش سه برابری مستمری مددجویان کمیته امداد خبرداد و  گفت: با تلاش و پیگیری‌های مسئولان عالی کمیته امداد، این افزایش سه برابری مستمری از محل اعتبارات تخصیصی سازمان هدفمندی یارانه‌ها از فروردین ماه امسال برای رفع نیازهای معیشتی و ضروری خانوارها محقق شده است.

لطفی از پرداخت 26 میلیارد تومان مستمری در چهار ماهه  نخست امسال به حساب 28 هزار و 318 سرپرست خانوار مددجو خبر داد و خاطر نشان کرد: 61 درصد از این سرپرستان خانوار زنان هستند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به افزایش 14 درصدی مستمری مددجویان در تیرماه امسال تصریح کرد: هم زمان با سراسر کشور، مابه‌التفاوت سه ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد نیز به‌حساب آن‌ها نیز واریز شده است.

وی با اشاره به مبلغ پرداختی مستمری بر اساس میزان نفرات خانوار در هر ماه بیان کرد: رقم مستمری برای خانوارهای تک نفره 161 هزار تومان، دو نفره 275 هزار تومان، سه نفره 360 هزار تومان، چهار نفره 466 هزار تومان و پنج نفره 516 هزار تومان است.

لطفی با تاکید بر اینکه توانمند سازی مددجویان تحت حمایت یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد در امر خدمات رسانی است بیان کرد: علاو بر پرداخت مستمری ماهانه، با شناسایی مددجویان مستعد درصدد هستیم تا با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه آن‌ها را به اشتغال و خودکفایی برسانیم.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد