کد خبر: ۲۱۲۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۱
سوک:رئیس امور صید شیلات استان بوشهر از کاهش چشمگیر میزان صید میگو در آب‌های استان بوشهر خبر داد.
به گزارش سوک،منصور پاپری رئیس امور صید شیلات استان بوشهر درگفت وگو با خبرنگار سپاس؛ اظهار داشت: صیادان تاکنون ۱۹۰ تن میگو صید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چشمگیری دارد.

وی اظهار داشت: صیادان سال قبل در ۷ روز نخست صید ۲۸۰ تن میگو صید کرده بودند که امسال به ۱۹۰ تن کاهش یافته است.

پاپری گفت: از سوم مردادماه صید میگو در آب‌های استان بوشهر آغاز شده است و قایق‌ها و لنج‌های صیادی به دریا رفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه صیادان با استفاده از ۷۰۰ قایق و ۴۹۰ لنج در حال صیادی هستند، خاطرنشان کرد: مجوز صید برای قایق‌ها ۲۴ و ۴۸ ساعته صادر می‌شود و لنج‌ها نیز مجوز صید چهار تا شش روزه می‌گیرند.

رئیس امور صید شیلات استان بوشهر اضافه کرد: طی هفت روز نخست در آب‌های استان بوشهر، صیادان تاکنون ۱۹۰ تن صید داشته‌اند که ۷۰ تن متعلق به قایق‌ها و ۱۲۰ تن متعلق به لنج‌ها است.

پاپری با تاکید بر پرهیز از صید در مناطق ممنوعه بیان کرد: نوزادگاه‌های میگو در محدوده نیروگاه اتمی، دلوار و اعماق کمتر از ۱۰ متردریا و زیستگاه‌های مصنوعی تا شعاع نیم مایلی آن صید ممنوع است.

وی با بیان اینکه میزان صید میگو در سال گذشته طی یک هفته نخست ۲۸۰ تن بوده است، ادامه داد: امسال ۱۹۰ تن صید شده است که بیانگر کاهش چشمگیر میزان صید در آب‌های استان بوشهر است.

پاپری با اشاره به اینکه میگوی موجود در آب‌های استان بوشهر از بهترین انواع میگوی خلیج فارس است، بیان کرد: بیش از ۷۰ درصد ذخایر میگوی استان بوشهر از نوع ببری سبز است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد