کد خبر: ۲۱۲۱۳۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴
سوک گزارش می دهد
در حالی که مردم به شدت از عملکرد بخش عمده ای از مدیران دولتی در استان بوشهر ناراضی هستند اما هیچ بخاری از سوی این مجموعه ها برای پاسخ گویی متصاعد نمی شود.
به  گزارش سوک، در حالی که مردم به شدت از عملکرد بخش عمده ای از مدیران دولتی در استان بوشهر ناراضی هستند اما هیچ بخاری از سوی این مجموعه ها برای پاسخ گویی متصاعد نمی شود.

این در حالی است که برخی از این دستگاه ها در چارچوب فعالیت های ذاتی خود تلاش های خوب و قابل توجهی نیز انجام می دهند اما به دلیل نداشتن کارشناسانی زبده در عرصه روابط عمومی، معمولا فعالیت آنها رسانه ای نمی شود تا مردم از کارکرد آنها اطلاع کسب کنند.

گذری موقت بر عرصه رسانه ها نوشتاری نشان می دهد که به جزء چند دستگاه اداری که تعداد آنها به انگشتان دست هم نمی رسد از سایر ادارات در رسانه ها خبری منتشر نمی شود که این وضعیت می تواند صرفا با دلایلی همراه باشند.

نکته اول شخص مدیر دستگاه اجرایی است که برای تداوم سال های مدیریتش به دنبال این است که چندان از خود رونمایی نکند و نمی خواهد به اصطلاح آفتابی شود تا در محرز انتقاد قرار گیرد، سیاستی که تقریبا برای ماندگاری این افراد موفق بوده و کسی از نام و نشان آنها نیز اطلاعی ندارد.

این افراد نمی دانند که این نوع سکوت خبری، بزرگترین خیانت به نظام و مردم است که زمینه ای ایجاد نمی کنند تا خدمات دستگاه اداریشان که در واقع خدمات نظام به مردم است اطلاع رسانی شود هر چند همین مدیران افراد زبده ای را به عنوان کارشناس روابط عمومی دارند که قادر هستند به بهترین شکل ممکن عرصه رسانه ها را برای نشان دادن کارکرد اداره اشن تسخیر کنند.

نمونه بارز آن را در خیلز از حوزهها و از جمله بازار و تمامی مجموعه هایی که به شکل نظارتی بر بازار دارای حقوق حاکمیتی است را می توانیم به وضوح ببینیم که حاضر نیستند برخوردهایی که با متخلفین شده را به سمع مردم برسانند تا مردم هم حس کنند که بوشهر بهشت گرانفروشان نیست.

نکته دوم انتخاب بد نیروی انسانی برای مجموعه روابط عمومی برخی از این سازمان هاست که با وجود این که مدیر ارشد آن ساختار اداری علاقمند به مطرح کردن فعالیت هایش در عرصه همگانی است اما توفیقی حاصل نمی شود.

این دو عامل سبب می شود که هرگز فضای تعاملات اجتماعی بین ادارات دولتی و مردم ایجاد نشود و اگر از مردم نظر سنجی شود که به طور مثال کارکرد فلان دستگاه اجرایی چیست پاسخی متناسب با کارکرد آن اداره دریافت نشود.

با این شرایط نیاز است که از یک طرف یک نوع تحولی در نگرش مدیران برای خروج از انزوا و ارتباط گیری با مردم ایجاد شود و از طرفی دیگر برخی از دستگاه های اداری که افراد با کارکرد صفر را در روابط عمومی معطل کرده اند نیز حساب خود را با این افراد مشخص و با جایگزینی نیروهای زبده نه تنها دستگاه اداری یشان بلکه نظام را از این مظلومیت نجات دهند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ملکوت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
0
0
این از ضعف مدیریت در کشور و کل استانهای کشور می باشد و هدفی در کار هست که مسئولین سکوت کردن آن چه که گفته شده در بدنه دولت افراده نفوذی هست که کار دشمن دارد انجام میدهد بدون شک و تردید.
شرافت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
0
0
مقصرخود مردم نجیب بوشهرند........بایدشاخ مدیران نالایق راشکست
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد