کد خبر: ۲۱۲۱۳۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۵
سوک گزارش می دهد
مردم مومن و آزاده بوشهر از دادستان محترم این شهرستان تقاضا دارند که بر حسب وظایف قانونی و به عنوان مدعی العموم و در راستای حفظ و استیفای حقوق عمومی با فرد یا افرادی که به دروغ سبب تهییج افکار عمومی شده و خواسته یا ناخواسته مردم را در مقابل حاکمیت قرار می دهند ، طبق قانون مقابله کند.
به گزارش سوک، طی دو روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی کلیپی توسط برخی افراد تهیه و توسط افرادی نیز از روی بی اطلاعی بازنشر داده شد که در آن چندین دختر بچه قصد دارند با انجام حرکات ورزشی به اجرای نمایش بپردازند، اما به گفته مجری با مخالفت برخی این کار صورت نگرفته و می‌گوید کاری هم از دست او بر نمی‌آید.

در پشت سر خانم مجری و بچه ها هم بنر آخر هفته‌های سلامت و پیاده‌روی خانوادگی نصب است که مجری آن سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری  بندر بوشهر می‌باشد.

همین دو موضوع (انجام ندادن حرکات توسط دختر بچه‌ها و بنر سازمان فرهنگی) باعث می‌شود تا عده ای با ارسال کلیپ و نوشتن متن‌هایی، دهان های به حقد و کینه نسبت به اسلام و انقلاب و جمهوری اسلامی خود را باز و عقده‌گشایی کنند و زمین و آسمان را به هم ببافند تا جایی که خانمی بازیگر هم نسبت به این موضوع واکنشی طبق معمول بدون آگاهی کامل از موضوع نشان دهد.

صد البته مسئول سازمان فرهنگی شهرداری که مدتی است مورد غضب افرادی معلوم الحال و اجیر شده قرار گرفته که به دنبال تخریب و برکناری ایشان می باشند نیز از این عقده‌گشایی ها طبق روال گذشته بی‌نصیب نمی ماند.

آنچه که مشخص است اکثر کسانی که آن کلیپ و متن‌ها را بازنشر داده اند مخالفتشان نه با یک مسئول و یا یک اقدام اشتباه بوده بلکه این را بهانه‌ای کرده اند تا به ارزش‌های یک ملت اهانت نمایند و برایشان فقط سوژه یابی بدون در نظر گرفتن اخلاق مطرح باشد.

اما اصل ماجرا چیست؟

در حالی که از 24 تیرماه روز بزرگداشت میلاد خجسته حضرت معصومه ( س)  که به عنوان روز دختر یاد می شود، 20 روز گذشته است یکی از هیات ورزشی بدون کسب مجوز از نهادهای رسمی، برنامه‌ای با عنوان جشن بزرگ روز دختر با مجری گری یکی از بستگان اعضاء شورای شهر بوشهر طراحی می کند و در روزی که تمامی گروه های معاند از طریق شبکه های مجازی مردم را به تجمع های غیرقانونی دعوت می کنند این مجموعه نیز به شکل وسیعی از مادران و دختران بوشهری دعوت می کند تا در پارک تشریفات بوشهر در یک برنامه ای بدون مجوز شرکت کنند.

از آنجا که این برنامه در محل دائمی برگزاری مراسم های سازمان فرهنگی شهرداری بندر بوشهر برگزار می شود، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بوشهر به محض اطلاع از برگزاری این مراسم، با مسئول سازمان فرهنگی شهرداری بندر بوشهر تماس گرفته و از چند و چون آن برنامه و اینکه چرا بدون مجوز شورای تامین شهرستان برنامه ای تدارک دیده شده، تحقیق می‌کند که با اظهار بی اطلاعی و عدم مرتبط بودن این برنامه با مجموعه سازمان فرهنگی شهرداری بندر بوشهر، مشخص می شود که این سازمان نقشی در برگزاری این مراسم ندارد.

معاون فرماندار بوشهر به حکم قانون از مدیر سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر می خواهد که به محل برگزاری برنامه رفته و از برگزار کنندگان بخواهد به دلیل نداشتن مجوز برگزاری، برنامه را تعطیل کنند.

با حضور خانم صفری زاده در محل برگزاری جشن ،مشخص می‌شود همانطور که قبلا اشاره شد ماجرا از چه قرار بوده و اینکه هیچ‌گونه مجوزی از مراجع ذیصلاح برای اجرای برنامه توسط برگزار کنندگان گرفته نشده است.

در همین فضا دو عضو شورای شهر ضمن تماس با خانم صفری‌زاده و پذیرش اشتباه دست‌اندرکاران برنامه، از ایشان درخواست می کنند که با وجود نداشتن مجوز و صرفا به احترام مردمی که در این مکان جمع شده اند، این برنامه ادامه داشته باشند که مدیر سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری بندر بوشهر ،ضمن تماس با آقای روحانی معاون فرماندار، موضوع را با ایشان در میان گذاشته و با میانجیگری ایشان و با هماهنگی وی قرار بر این می شود که برنامه بنا به مصالحی، از ساعت 21 شروع و در نهایت در ساعت 22:30 به پایان برسد که این موضوع به برگزار‌کنندگان برنامه نیز انتقال داده می‌شود.

با این توضیح که نه از سوی فرمانداری و نه از سوی سازمان فرهنگی شهرداری درباره انجام دادن و یا ندادن حرکات ورزشی توسط دختر بچه‌ها هیچ‌گونه اظهار نظری صورت نپذیرفته است و این که چرا مجری برنامه در آن فیلم اینگونه صحبت می‌کنند که مخاطب برداشت می‌کند که بخاطر جنسیت دختر بچه‌ها آنها را از انجام حرکات ورزشی منع کرده اند و بلافاصله آن کلیپ و متن‌های هماهنگ با هدف تخریب دین و اعتقادات مردم و انقلاب در فضای مجازی بازنشر داده می شود را باید اهل فن کشف نمایند.

به نظر می رسد که نیاز است برای مردم روشن شود که این افراد مخرب افکار عمومی ، از سوی چه کسانی هدایت و یا اجیر شده اند که بطور مکرر در این موضوع و نیز در قصه آن بنر حاشیه دار که به دروغ به سازمان فرهنگی شهرداری نسبت داده شده بود به دنبال تخریب و ترور شخصیت فردی هستند که عقاید سیاسی مخالف آنها دارد هر چند که این هجمه بیش از آن که یک تسویه حساب سیاسی باشد برای نظام هزینه بردار است.

این افراد نمی دانند و یا نمی خواهند بدانند که نباید برای تسویه حساب با یک مدیر، کلیت نظام را زیرسوال برده و خوراک بنگاه های خبری تبلیغاتی بر علیه نظام را تامین کنند.

مردم مومن و آزاده بوشهر از دادستان محترم این شهرستان تقاضا دارند که بر حسب وظایف قانونی و به عنوان مدعی العموم و در راستای حفظ و استیفای حقوق عمومی با فرد یا افرادی که به دروغ سبب تهییج افکار عمومی شده و خواسته یا ناخواسته مردم را در مقابل حاکمیت قرار می دهند و ابتدا بدون اخذ مجوز این گردهمایی ها را ترتیب داده و پس از آن چه با زبان مجری برنامه و جه از طریق شبکه های اجتماعی در حال ایجاد شبه هستند را طبق قانون مقابله کند.

و چه زیبا فرمودند آن سرو و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) که " اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید."
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
0
0
امو .....بخورینا نامردا. مردم به نون شو محتاجن شما نامردا ....ونامردی میکنین هی معاند هی معانرد میکنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
0
0
سلام
چه عجب گزارش کامل همراه با تحلیل جامع و زیبایی ارائه دادید
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد