کد خبر: ۲۱۲۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
در نشست با اعضاء شورای شهر
یکی از مدیران کل استان بوشهر با حضور در شورای شهر نسبت به کاهش سن فقر هشدار داد و خواستار توجه مسئولین شد.
به گزارش سوک، مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر در نشست با اعضای شورای شهر بوشهر اظهار کرد: بیش از 60 درصد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهد که اغلب آنان زنان جوان و دارای فرزند هستند.

احمد لطفی در این نشست ضمن قدردانی از همکاری شورای شهر و شهرداری، در خصوص فعالیت‌های کلی کمیته امداد، آمار و وضعیت مددجویان تحت حمایت شهربوشهر و وضعیت زنان سرپرست خانوار و فرزندان مددجویان صحبت کرد.

وی اظهار کرد: تمام تلاش های کمیته امداد در جهت خودکفایی و توانمند سازی مددجویان تحت حمایت است که از طریق آموزش و اعطای تسهیلات اشتغال زایی به مرحله خودکفای برسند.

لطفی ساخت مسکن برای مددجویان، کمک به ازدواج فرزندان مددجو، کمک به تحصیل دانش آموزان، درمان و بیمه‌های اجتماعی برای مددجویان را از دیگر فعالیت های تاثیر گذار کمیته امداد بیان کرد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به آمار مددجویان تحت حمایت در شهر بوشهر گفت: بیش از 1900 خانوار مددجو در شهر بوشهر وجود دارد که از این تعداد 1400 خانوار با سرپرست زن هستند.

وی با بیان اینکه بیش از 60 درصد مددجویان تحت حمایت استان زنان سرپرست خانوارهستند افزود: اغلب این مددجویان، زنان جوان ودارای فرزند هستند که نشان می‌دهد سن فقر در بین مددجویان بشدت در حال کاهش است و اعلام هشداری است که در صورت غفلت مسئولان و دستگاه‌های اجرایی عواقب و آسیب‌های اجتماعی جبران ناپذیری ممکن است دامن گیر جامعه شود.

لطفی با تاکید بر اینکه منابع کمیته امداد و کمک‌های دولتی برای رفع فقر کافی نیست گفت: از مردم نیکوکاراستان، شورای شهر به عنوان منتخبین مردم و شهرداری به عنوان نهادی که در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی وظیفه دارد، درخواست همکاری و کمک برای رفع مشکلات مردم را داریم.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهرشورای شهر را به عنوان بازو و پشتیبان مردم به ویژه نیازمندان برشمرد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود شورای شهر و شهرداری با استفاده از ظرفیت ذاتی خود در بخش‌های مختلف به ویژه در حوزه اجتماعی و فرهنگی، کمیته امداد را یاری رسانند.

وی با بیان اینکه شهرداری بوشهر سالانه 1/5 میلیارد تومان در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی هزینه می‌کند یادآور شد: اگر سالی 200 میلیون تومان از این رقم به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اختصاص یابد بسیاری از مشکلات آنها مرتفع می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به پاره‌ای از مشکلات موجود مددجویان در شهر بوشهر، ازاعضای شورا و شهرداری درخواست همکاری کرد.

وی بیان کرد: برای راه اندازی اشتغال زنان جوان و سرپرست خانوار، بازارچه‌ای تحت عنوان " بازارچه زنان سرپرست خانوار" نیازاست که انتظار می‌رود شهرداری با اختصاص دادن فضایی، زمینه ایجاد این بازارچه را برای کسب و کار بانوان مددجو فراهم سازد.

لطفی با اشاره وجود 800 دانش آموز مددجو در شهر بوشهر خاطرنشان کرد: همه این دانش آموزان درآستانه سال تحصیلی جدید نیاز به یک بسته تحصیلی از جمله کیف، کفش، پوشاک و نوشت افزار دارند که انتظار می‌رود اعضای محترم شورا و شهرداری در تأمین این بسته‌های تحصیلی کمیته امداد را یاری رسانند.

کمک به ساخت مسکن مددجویان، کمک به امر ازدواج جوانان مددجو و کمک به درمان بیماران یکی دیگر از محورهای صحبت مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اعضای شورای شهر بوشهر بوده است.

لطفی نبود ساختمان اداری ثابت برای رسیدگی به کارهای مددجویان را یکی دیگر از مشکلات شهر بوشهر برشمرد و گفت: جابجایی هر چند ساله این ساختمان اداری باعث نارضایتی مردم و مددجویان شده است که از شهرداری تقاضای همکاری برای احداث یک ساختمان ثابت اداری را داریم.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر  با بیان اینکه ۱۰ درصد زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمتر از ۲۵ سال سن دارند گفت: هم‌اکنون  حدود ۱۵ درصد زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد زنان مطلقه هستند
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد