کد خبر: ۲۱۲۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از برگزاری اولین دوره آموزشی پلیس حرفه‌ای راهنمایی و رانندگی در پایتخت خبر داد و وظایف این واحد تخصصی را تشریح کرد.

سردار رحیمی در نشست رسانه‌ای از تشکیل واحد ویژه رسیدگی به اعتراضات وسایل نقلیه توقیفی خبر داد و گفت: اولین دوره آموزشی پلیس حرفه‌ای راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در حال برگزاری است.

رحیمی همچنین از انعقاد تفاهم نامه مشترک پلیس پایتخت و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خبر داد.

وی در ادامه تصریح کرد: امروز توافق نامه‌ای با دانشگاه علوم بهزیستی امضا می‌شود تا بر طبق آن رویکرد پلیس که نگاه علمی به اتفاقات و پدیده‌های اجتماعی است، متحول شود.

رییس پلیس پایتخت ادامه داد: بنا براین است تا از اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در بخش سنجش و اثر بخشی طرح ترافیک استفاده کنیم، همچنین بررسی سرویس مدارس و روش‌های ارتقای فرهنگ ترافیک و کاهش عواقب ناشی از تصادف در این تفاهم نامه منعقد خواهد شد.

سردار رحیمی تصریح کرد: پلیسی که در صحنه خدمت می‌کند باید خدمات بهتر و بیشتری را ارائه کند.

رییس پلیس تهران بزرگ در ادامه با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه گفت: گزارش‌ها و اخبار صحیح، آرامش را به جان جامعه تزریق می‌کند. ما نگاهمان به کار‌ها یک نگاه علمی است؛ پلیس قصد دارد از پتانسیل‌های علمی جامعه استفاده کند بخشی از ماموریت‌های اجتماعی بر عهده پلیس است؛ نمی‎شود با روش‌های قدیمی بهره وری را بالا برد باید از شیوه‌های علمی و نوین برای حل آن استفاده کرد.

وی با اشاره بر این که قصد داریم از ظرفیت دانشگاه علوم بهزیستی استفاده کنیم، ادامه داد: پلیس راهنمایی و رانندگی به طور مداوم با آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها اجتماعی رو به روست و تفاهم نامه‌ای که امروز امضا شد با اولویت و رویکرد‌های اجتماعی از قیبل سنجش میزان رضایت مندی مردمی در محدوده طرح ترافیک مورد بررسی قرار می‌گیرد. بررسی وضعیت سرویس مدارس در تهران نیز بخش دیگری از مفاد این تفاهم نامه است.

رییس پلیس تهران بزرگ تشریح کرد: اعتقادمان براین است که باید جایگاه پلیس در بین مردم بالا برود. پلیس به دنبال این مقبولیت است؛ ضمن اینکه یکی از مراکز بسیار معتبر نظر سنجی در تهران در جلسه استانداری اعلام کرد که بیشترین رضایتمندی پایتخت نشینان از پلیس است. کاهش صدمات ترافیکی مهم استچرا که در حوادث رانندگی خسارت‌های زیادی را متحمل می‌شویم و پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار پلیس قرار دارد.

رحیمی در ادامه با تاکید بر این مطلب که با برنامه ریزی‌های پلیس راهور یک حرکت جدید و یک جهش جدید در بحث انضباط اجتماعی در دستور کار قرار داده ایم، بیان کرد: از هفته آینده با بهره گیری از پلیس راهور و سایر پلیس‌های تخصصی تلاش خواهیم کرد تا وضعیت انضباط اجتماعی را در تهران ارتقا بدهیم و برخورد با تخلفات حادثه ساز در پایتخت اعلام می‌شود.

وی از کاهش ده درصدی فوتی‌ها در تصادفات در سطح تهران خبر داد و افزود:تعداد ۲۶نفر نسبت به سال گذشته کاهش فوتی در تصادفات تهران را شاهد هستیم.

رییس پلیس تهران بزرگ تاکید کرد: افسران اجراییات رتبه بندی شده و مامورانی که به ناحق جریمه می‌نویسند، توبیخ می‌شوند. همچنین با بیست نوع تخلف حادثه ساز هم در شب و هم در روز در تهران برخورد خاص می‌شود. آمار‌ها می‌گویند بیش از ۱۲درصد افزایش برخورد با تخلفات حادثه ساز را شاهد هستیم و تخلفات حادثه ساز نمره منفی خواهند داشت.

به گفته رحیمی برخورد شبانه پلیس با تخلفات از هفته آینده از ساعت ده شب تا سه صبح دنبال می‌شود و طرح برخورد با موتور سیکلت سواران سنگین انجام خواهد شد.

منبع: تابناک
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد