چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۲۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر از کشف در چهار ماه نخست امسال ۷.۸ تن انواع مواد مخدر در حوزه‌های خشکی و دریایی استان بوشهر خبر داد.
ارسطو ترکمان‌منش در کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد استان بوشهر اظهار داشت:  در 4 ماه نخست امسال 7.8 تن انواع مواد مخدر در حوزه‌های خشکی و دریایی استان توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر، اداره کل اطلاعات، دریابانی و سپاه امام صادق (ع) کشف شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین کشفیات متعلق به پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر است، افزود: فعالیت سوداگران مرگ در استان بوشهر از خشکی به سمت دریا سوق یافته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر خاطرنشان کرد: بوشهر در مسیر ترانزیت مواد مخدر در دو مسیر دریا و خشکی قرار دارد که بیشترین کشفیات امسال در عرصه دریا اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه تخصصی‌تر شدن  سمن‌ها برای رسیدن به اهداف مورد نظر از اولویت برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر است، افزود:  برای اشتغال بهبود یافتگان از اعتیاد به عنوان یکی از اولویت‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با استفاده از قابلیت‌های سازمان‌های مردم نهاد اقدامات موثری انجام شده است.

ترکمان‌منش با بیان اینکه سازمان غیر دولتی  در زمینه مبارزه با مواد مخدر و آگاه بخشی جامعه با این شورا همکاری دارند که از حمایت‌ها‌ی مختلف برخوردار هستند، گفت:  نقش مهم سازمان‌های مردم در کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه بسیار مهم است.

وی از اعطای مجوز در سال جاری به 5 سازمان مردم نهاد در عرصه آگاه سازی جامعه از اعتیاد خبر داد و اظهار داشت: با احتساب این 5 سمن در مجموع 59 سازمان غیر دولتی و مردمی در عرصه مبارزه با مواد مخدر در استان بوشهر فعالیت می‌کنند.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: