کد خبر: ۲۱۲۳۳۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
بررسی حواشی روز خبرنگار
امسال نیز اگر چه روز خبرنگار گرامی داشته شد اما شاهد یکسری مسائل حاشیه ای بودیم که در جای خود قابل توجه است.
به گزارش سوک، اگر چه روز 17 مرداد با شهادت شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در افغانستان به دست طالبان متحجر، این روز به نام خبرنگار در تقویم کشور ثبت شده است اما معمولا از چند روز قبل تا بعد از این تاریخ برخی از دستگاه های اجرایی برای قدردانی از زحمات خبرنگاران با مراسم هایی از این فعالان عرصه اطلاع رسانی تقدیر می کنند.

امسال نیز اگر چه روز خبرنگار گرامی داشته شد اما شاهد یکسری مسائل حاشیه ای بودیم که در جای خود قابل توجه است.

* سطح و میزان اداراتی که امسال با دعوت از خبرنگاران به نوعی این روز را گرامی داشتند بسیار اندک و حتی به اندازه انگشتان یک دست هم نرسید.

*  بسیج رسانه ، خانه مطبوعات محلی، استانداری بوشهر، کمیته امداد، سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری بندر بوشهر ، بانک مهر اقتصاد ، شهرداری عالیشهر و شهرداری عسلویه از جمله مجموعه هایی بودند که با دعوت از خبرنگاران به نوعی اقدام به تجلیل از آنها کردند.

* اقدام جالب سپاه امام صادق در یک هفته مانده به روز خبرنگاران در دعوت از سردبیران و خبرنگاران اصلاح طلب و اصولگرا در مجموعه سپاه امام صادق(ع) سبب شد که در مراسم روز خبرنگار که توسط بسیج رسانه و خانه مطبوعات محلی استان به شکل جداگانه ای انجام شود همه خبرنگاران این دو طیف حضور جدی داشته باشند.

* با توجه به اقدام در خور توجه و قابل سپاس روابط عمومی استانداری بوشهر که همه رسانه ها را بدون تبعیض به مراسم تجلیل روز خبرنگار دعوت کرده بود، اما با کمال تاسف حضور افراد زیادی به عنوان همراه و در کسوت خبرنگار در حالی که در عمر خود شاید یک خط خبر هم نخوانده بودند صحنه های ناموزنی را رقم زد. این افراد در حالی بدون دعوت خود را به جلسه رسانده بودند که حتی وضعیت ظاهری برخی از آنها بیشتر به درد رفتن به مراسم عروسی می خورد تا نشست با یک مقام ارشد استان.

* از جمله نکات جالب مراسم های روز خبرنگار در مرکز استان، عدم ارائه گزارش عملکرد توسط میزبانان بود که ترجیح دادند حداقل این روز را صرفا به خبرنگاران و بیان مشکلات آنها فراهم سازند.

* اجرای بدون نقص مراسم روز خبرنگار توسط بسیج رسانه و خانه مطبوعات محلی با کیفیت بالا رگه های امید را در دل خبرنگاران ایجاد کرد. این دو مجموعه که با مدیریت نجفی و هوشمند اداره می شود می روند که با هم صدایی و اتحادی مثال زدنی زمینه پیگیری مطالبات به حق مردم را از مجموعه ساختار دولتی پیگیری کنند که در روند توسعه استان نیز تاثیرگذار می باشد.

* سنتی که توسط سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس طی سال ها با دعوت از خبرنگاران و تجلیل از آنها انجام می شد امسال انجام نگرفت که دلیل آن مشخص نشده است.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
saman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
0
0
تیتر بدون محتوا و پوشالی این خبر فاقد عنصرهای خبری حرفه ای هست که نشان از ضعف خبرنگاران سوک دارد.
اگر می خواهید انتقاد کنید درست انتقاد کنید نه اینکه افکار و سلیقه و برداشت شخصی را در اخبار مطرح می کنید
خبرنگار منتقد سوک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
0
0
اقا سامان چرا پرت می نویسی. سوک به درستی تیتر زده . نوشته آن چه نباید در روز خبرنگار در بوشهر اتفاق می افتاد . منظورش هم افرادی بودند که خبرنگار نبودند و در این روز خودشون را به این جلسات رساندند.راست میگه دیگه. خودم اونجا بودم و خیلی ها دیدم که حتی یک روز کار خبری نکرده بودند. من خودم منتقد سوک هستم اما اگر می خواهی نقدی کنی درست نقد کن.
دشتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
0
0
درسته واقعا یکی از دوستان ی سلفی از روز جلسه خبرنگار از خودش تو اتاق کنفرانس استانداری انداخته بود . گفتم این که خبرنگار نیست اونجا تو اون جلسه مهم چه میکرده ! آخه خبرنگار و انعکاس خبر خیلی مهمه مهمتر از آن هم خبرنگاران حرفه ای نباید این مجموعه سلفی گری افراد خود شیفته شود . مردم از خبرنگاران و منعکس کنندگان اخبار و رویدادهای مهم جامعه انتظار زیادی دارند دوستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد