کد خبر: ۲۱۲۹۶۸
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
سوک:مدیرکل پشتیبانی امور دام استان بوشهر از آغاز توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی خبر داد و گفت: ۸.۵ تن گوشت گرم گوسفندی استرالیایی در ۴ شهرستان استان بوشهر برای کنترل قیمت گوشت گوسفندی داخلی توزیع شد.
به گزارش سوک،مهدی صداقت‌شعار در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به تامین نهاده‌های دامی و توزیع آن بین واحدهای دامی و مرغ‌داری‌های استان بوشهر اظهار داشت: در 5 ماه نخست امسال با هدف حمایت از استمرار تولید، شش‌هزار تن نهاده‌های دامی بین واحدهای دامی استان بوشهر توزیع شده است.

وی این نهاده‌های دامی را ذرت، سویا و جو دانست و تصریح کرد: در 5 ماه نخست امسال 4 هزار و 500 تن ذرت، یک‌ هزار و 500 تن سویا توزیع شده و 500 تن جو برای توزیع بین دامداری‌ها ذخیره سازی شده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان بوشهر از توزیع گوشت منجمد گوساله‌ای خبر داد و بیان کرد: در 5 ماه نخست امسال برای تنظیم قیمت گوشت قرمز و سفید یک تن گوشت منجمد گوساله‌ای و 40 تن گوشت مرغ منجمد در استان بوشهر توزیع شده است.

صداقت‌شعار با اشاره به اینکه در ایام نوروز 58 تن تخم‌مرغ با قیمت مصوب توزیع شد خاطرنشان کرد: در 5 ماه نخست امسال 731 تن مرغ مازاد واحدهای مرغ‌داری‌های استان بوشهر با اعتبار 55 میلیارد ریال خریداری، ذخیره‌سازی و با قیمت مصوب تنظیم بازار توزیع شد.

وی با اشاره به افزایش گوشت گرم گوسفندی از واردات و آغاز توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی در بازار خبر داد و خاطرنشان کرد: 8.5 تن گوشت وارداتی استرالیایی شب گذشته وارد استان بوشهر و بین فروشگاه‌های 4 شهرستان بوشهر، کنگان، گناوه و دشتستان توزیع شد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان بوشهر قیمت هر کیلوگرم گوشت گرم وارداتی را برای مصرف کننده 37 هزار و 500 تومان تا 38 هزار تومان دانست و تصریح کرد: این طرح تا زمان تنظیم بازار و کنترل قیمت گوشت گوسفندی داخلی ادامه دارد.

صداقت‌شعار افزود: گوشت گوسفندی وارداتی استرالیا در مرکز استان بوشهر از طریق فروشگاه‌های رفاه، بازار روز و سه قصابی و در شهرهای گناوه، کنگان و برازجان از طریق فروشگاه‌هایی که ستاد تنظیم بازار تعیین می‌کند توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه نهاده‌های دامی بین 214 واحد مرغ‌داری استان بوشهر توزیع شده است تصریح کرد: جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان بوشهر آغاز شده که پیش بینی می‌شود قیمت گوشت مرغ در استان بوشهر روند نزولی داشته باشد و به کیلویی 9 هزار تومان کاهش یابد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد