کد خبر: ۲۱۳۰۱۸
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۴
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با شروع به کار 2 فاز کانتینری مجتمع بندری نگین هزار نفر مشغول به کار می شوند.
سیاوش ارجمندزاده با بیان اینکه هدف از ساخت اسکله ها در بندر نگین به دلیل افزایش میزان نیاز و تقاضا برای فعالیت های بندری بوده است، اظهار داشت: آینده توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین است و هر نوع توسعه را امکان پذیر خواهد کرد ضمن این که می توانیم تا سه و نیم کیلومتر دیگر هم طرح توسعه اسکله داشته باشم.

وی افزود: برای این اسکله ها نیز برای دو فاز کانتینری می تواند در حد نهایی بهره بری تا هزار نفر اشتغال جدید را ایجاد کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه از سال 87  موضوع توسعه بندر بوشهر در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: با بررسی همه راهکارها ساخت جزیره نگین به عنوان پسکرانه بندر بوشهر با ترمینال کانتیری و 600  متر اسکله  در 50 هکتار هدف گذاری شد.

وی اضافه کرد: 300 متر دیگر نیز برای اسکله چند منظوره با محوطه 16  هکتار معین شد، چهار اسکله کانتیری دیگر همراه با ساخمان های اداری در فاز یک توسعه بندر در جزیره نگین در نظر گرفته شده است.
ارجمندزاده با اشاره به اینکه تا به امروز ساخت اسکله کانتیری به طول 300  متر در فاز اول به اتمام رسیده است، اظهار داشت: جاده دسترسی نگین به بزرگراه بوشهر به برازجان با طول سه و نیم کیلومتر ساخته شده و باند دوم نیز در دستور کار است.این شرایط سبب شده که در فاز اول 450  هکتار در جزیره نگین زمین داشته باشیم که 200  هکتار آن در فاز اول مورد استفاده قرار می گیرد.
وی افزود: با ایجاد زیرساخت های آب و برق و گاز و تلفن به دنبال جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی هستیم این در حالی است که برای اولین بار در بنادر کشور زیرساخت ها از جمله اسکله کانتینری توسط بخش خصوصی اجرا می شود.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد