کد خبر: ۲۱۳۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۷
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از بهره‌مندی ۳۰ هزار خانوار از خدمات بیمه پایه خبر داد و گفت: طرح بیمه پایه برای مددجویان ساکن شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰ هزار نفر اجرا می‌شود.
احمد لطفی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته ۳۱ میلیارد ریال بابت اسناد بیمه‌ای در بخش خدمات پزشکی بستری و سرپایی به مراکز طرف قرارداد کمیته امداد پرداخت شده، اظهار داشت: یکی از وظایف کمیته امداد پرداخت هزینه‌های درمان مددجویان تحت حمایت در مواقع مراجعه به مراکز درمانی است.

وی از بهره‌مندی ۳۰ هزار خانوار از خدمات بیمه پایه خبر داد و افزود: طرح بیمه پایه برای مددجویان ساکن شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰ هزار نفر اجرا می‌شود و مددجویان ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از خدمات بیمه سلامت روستائیان و عشایر بهره‌مند هستند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر  با اشاره به مراکز درمانی طرف قرار داد برای ارائه خدمات بیمه پایه به مددجویان تصریح کرد: ۱۵۰ مرکز درمانی شامل بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، درمانگاه، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، پزشکان عمومی و خصوصی، رادیولوژی و سونوگرافی با کمیته امداد قرارداد دارند.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۴ میلیارد ریال برای ارائه خدمات درمانی به مددجویان تحت حمایت در زمینه‌های فرانشیز دارو، بستری، آزمایشگاه، رادیولوژی، نگهداری سالمندان و تأمین هزینه سفر و اقامت بیمار هزینه شده است.

لطفی سهم پرداختی این نهاد به مراکز درمانی طرف قرارداد را در بخش اسناد بستری ۹۰  درصد و در بخش اسناد سرپایی ۷۰ درصد تعرفه دولتی عنوان کرد و گفت: اسناد پزشکی بیمه شدگان پس از ارائه خدمات توسط مراکز درمانی و کارشناسی لازم توسط اداره بهداشت ، بیمه های اجتماعی ودرمان این نهاد پرداخت می شود.

گفتنی است  سال گذشته ۳۱ میلیارد ریال بابت اسناد بیمه‌ای در بخش خدمات پزشکی بستری و سرپایی به مراکز طرف قرارداد کمیته امداد پرداخت شده است.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد