جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۲۱۳۱۶۷
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
بررسی یک موضوع
این روزها که قوه فضاییه و ارکان آن در استان ها عزم خود را جزم کرده تا با هر نوع فسادی از احتکار و گران فروشی تا کم فروشی مقابله کند، شایسته است حق مردم استان بوشهر و به خصوص مرکز استان از برخی صنوف که جرائم آنها چندان پوشیده نیست، یاز ستانده شود.
به گزارش سوک، این روزها که قوه فضاییه و ارکان آن در استان ها عزم خود را جزم کرده تا با هر نوع فسادی از احتکار و گران فروشی تا کم فروشی مقابله کند، شایسته است حق مردم استان بوشهر و به خصوص مرکز استان از برخی صنوف که جرائم آنها چندان پوشیده نیست، یاز ستانده شود.

یکی از این صنوف نانوایی ها هستند که بخشی از آنها نه تنها کیفیت استانداری از نان در اختیار مردم قرار نمی دهند بلکه کم فروشی نیز کرده و به نوعی حق مردم را دو چندان ضایع می کنند.

رسیدگی به این نوع تخلف های محرز چندان سخت نیست. کافی است مسئولان مرتبط چه در بخش اصناف، بازرسین صنعت ، معدن و تجارت، فرمانداری و یا تعزیرات حکومتی به عنوان مشتری از این واحدها بازرسی کنند و به خوبی در روند حقی شوند که هر روز و در سه نوبت از مردم ضایع می‌شود.

این نوع تخلفات در برخی از نانوایی ها از جمله نانوایی هایی با مجور آزادپز بیشتر دیده می شود و در حالی اندازه چانه نان تحویلی به مردم استاندارد نیست در پاره ای از موارد و به خصوص در پخت نان بربری و یا سنگکک حتی از حداقل کنجدی که پنجاه درصد قیمت نان را شامل می شود، رنگ و رویی نمی بینید.

پاسخ این نوع نانوایی ها به اعتراض مردم نیز گرانی کنجد، آرد، دستمزد و بیمه اعلام و می‌خواهند با کم فروشی، هزینه های خود را از جیب مردم جبران کنند در حالی که این شیوه منطقی نیست.

بازرسین محترم از هرجایی که مجوز برخورد با کم فروشی دارید لطفا به محلات مرکز شهر بوشهر، بهمنی و سایر محلات جنوبی سر بزنید، خواهید دید که این نوع ادعا گزافه گوی نیست و روزانه جر و بحث بین مردم و برخی از این نانوایی ها بر سر همین موضوع کم فروشی به یک موضوع روزانه تبدیل شده است. لطفا فکری شود تا هر کس در هر جایگاهی فکر نکند می تواند حقوق عمومی را ضایع کند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۸
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
0
0
سلام لطفا بازرسان صنف به نانوایی بربری اول خیابان پیام نور مراجعه و اندازه نون ارائه شده را ببینند نظارت واقعا لازم است ممنون
دشتستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
0
0
احسنت بر این مطلب ... در دشتستان به خصوص شهرهای اطراف مرکز شهرستان هم همین وضعیت هست ... کم فروشی در چانه نان و در سنگک و بربری هم نزدن کنجد به قدر کافی
Ansari
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
0
0
سلام
نانوایی سنگکی خ شکری،درکمترازیکماه دوبارقیمت نانهایش را افزایش داده،مردم هم بدون کمترین اعتراص،فقط نگاهی به تابلوافزایش قیمتهامی اندازندوکارت می کشند.لطفامنعکس نمایید.
سپاس
لطفآ بهداشت نظارت بیشتری برنانوایی داشته باش
|
-
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
0
0
متآسفانه در بوشهر نانوایی ها موارد بهداشتی رعایت نمی کنند از قبیل عدم استفاده از روپوش مخصوص ، ساق دست باوجود هوای عرق ریز بوشهر وموهای بلنددستشان، عدم استفاده از پارچه مخصوص خشک کردن عرق ، عدم استفاده از پوشش زیر توری که مخصوص هوا دادن نان هست ونان ریزه زیر پاهای عابران له می شود، مشاهده توله سگ در یکی ازنانوایی ها توسط کارگران ، عدم تعویض ویا تمیز کردن توری مخصوص هوا دادن نانو ریختن عرق بر روی خمیر ونان هنگام انجام کار بعلت نداشتن گردنبند مخصوص خشک کردن عرق ، استفاده از چوش شیرین در خمیر برخی نانوایی
همشهری درجه دوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
0
0
لطفا بازرسین یک سری هم به نانوایی ازادپز در گوشه شمالی میدان بهمنی بزنند ببینند انجا چه خبره
ناراحت
|
Portugal
|
۰۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
0
0
بعضی نانوائیها خمیری و فروشنده یک نفره که این از نظر بهداشتی خیلی مسئله دارد چون پول از کثیف ترین چیست
و نانوائیها ها در قبال پلاستیک به مشتریان پول می گیرند که اینم خود جای بحث دارد
شهروند بوشهری
|
-
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
0
0
نان شهر روبروی انتقال خون خیابان سنگی وزن نان را خیلی کاهش داده و نان سنگگی در عاشوری روبروی خیابان یادگار نیز همین طور خواهش می کنیم هم بر اساس وظایف سازمانی و هم برای رضای خدا و کمک به مردم که خیلی گناه دارند نظارت کنند و از سود جویی افراد فرصت طلب بگیرند . نانوایی در محله جلالی جاده ساحلی نان خوبی دارد در صورت صلاحدید تشویق شود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
0
0
سلام، لطفا جهت بازرسی به نانوایی چهار راه شیلات نیز مراجعه شود. پول نان به وزن چانه 185 گرمی میگرید نان تحویلی با وزن چانه 165 گرمی است. یکبار به همین دلیل با متصدی بحث کردم گفت نمیخوای برو ی جای دیگه.؟؟؟؟؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر: