کد خبر: ۲۱۳۱۶۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
در نشست شورای اداری
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: این نهاد در عرصه های خدمت رسانی سعی می کند از همه ظرفیت ها استفاده کند تا بتواند خدمات قابل قبولی به جامعه هدف ارائه کند.
به گزارش سوک، احمد لطفی صبح امروز در شورای اداری شهرستان بوشهر با تبریک آغاز دهه امامت و ولایت اظهار داشت: کمیته امداد به عنوان یک نهاد خیریه متولی ایجاد فقر نیست بلکه هر حادثه و رویدادی می تواند به عنوان یک پدیده اجتماعی تولید فقر کند.

وی افزود: 60 درصد از افراد تحت پوشش این نهاد ، زنان سرپرست خانواده هستند که عمدتا به دلیل مرگ همسر در کنار موضوعاتی مانند طلاق تحت حمایت این نهاد قرار گرفته اند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: نکته دیگر این است که سن فقر نیز کاهش یافته و دارای نیازهای چندگانه در حوزه درمان، اشتغال و معیشت هستند.

لطفی بیان کرد: برای کاهش آسیب های ناشی از فقر، باید از ظرفیت های موجود در دستگاه های اجرایی و به خصوص مردم شهرستان بوشهر استفاده شود.

وی عنوان کرد: نظام اسلامی برای خدمت به محرومین ایجاد شده و نیاز است از این ظرفیت ها در این راستا استفاده شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: این نهاد در عرصه های خدمت رسانی سعی می کند از همه ظرفیت ها استفاده کند تا بتواند خدمات قابل قبولی به جامعه هدف ارائه کند.

لطفی با اعلام این که دولت در راستای کمک به محرومین خوب عمل کرده است، گفت: یکی از مهمترین کمک هایی که دولت در کنار ارتقاء سرانه مستمری مددجویان این نهاد کرده ، تخصیص اعتبارات اشتغال زایی است که امسال از محل صندوق توسعه ملی ، 60 میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان استان بوشهر اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: 7500 دانش آموز، تحت حمایت این نهاد قرار دارد که با رایزینی با مدیرکل آموزش و پرورش، شاهد این هستیم که تهیه لباس دانش آموزان به شکل رایگان انجام شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: از ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان درخواست می شود که در تهیه کیف و کفش و پوشاک مدرسه و لوازم التحریر دانش آموزان تلاش کنند.

لطفی ادامه داد: در آستانه روز عید قربان قرار داریم و با توجه به این که سنت حسنه قربانی در این روز انجام  می شود ، آماده جمع آوری نذورات مردمی و ادارات دولتی هستیم.

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان بوشهر گفت: جمعه به عنوان نخستین روز هفته دولت میز خدمت با حضور مدیران در مصلی نماز جمعه مرکز شهرستان بوشهر مستقر می شود.

مریم قربانی افزود: در این هفته روابط عمومی ادارات شهرستان باید در اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم از خدمات دولت باید اهتمام جدی داشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد