جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۲۱۳۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷
پس از ده ماه
با توجه به این که وی دو سوم آراء شورانشینان را برای تصدی سمت شهرداری بندر بوشهر کسب کرده، به نظر می رسد که در صورت تایید نهایی و صدور حکم نوسط وزیر کشور، نباید مشکلی در جهت اجرای برنامه هایش در شهرداری بندر بوشهر پیش رو داشته باشد.
به گزارش سوک، پس از کش و قوس های فراوان بالاخره بعد از ظهر امروز با انتخاب اکثریت نمایندگان مردم بوشهر در شورای اسلامی این شهر، تکلیف شهردار مرکز استان مشخص شد.

بر اساس این گزارش ، در میان انبوهی از کاندیداها برای اخذ صندلی سفید شهرداری بندر بوشهر، در نهایت هفت نفر به عنوان گزینه های اصلی انتخاب شدند که با کناره گیری هاشم زاده و برزگرزاده از منتخبین مردم در شورا شهر و نصوری، رای گیر نهایی بین سید نورالدین امیری و اکبر توسلی عضو کنونی شورای شهر انجام شد.

در نهایت دهدار، هاشم زاده، عبدالله زاده، دولابی، شمشیری و نصرتی بهترین گزینه برای قرار گرفتن در سمت شهردار بندر بوشهر را امیری دانستند و برزگرزاده و آسایش نیز به اکبر توسلی دیگر گزینه شورا رای دادند.

امیری که با داشتن 50 سال سن دارای مدرک کارشناسی برنامه ریزی اجتماعی و کارشناسی ارشد شهر سازی از دانشگاه شیراز و دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشکده علوم زمین شهید بهشتی است هم اکنون عضویت هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه خلیج فارس را بر عهده دارد.

وی پیش از این شهرداری خورموج (سال 79_81)، مدیر طرح برنامه و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه خلیج فارس بوشهر (سال 81-83)، مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه خلیج فارس بوشهر (سال83)، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر (سال 83-85)، مدیر خدمات شهری منطقه 2 پارس جنوبی (سال 85-88)، مشاور مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی عسلویه و مناطق ویژه (حوزه ساماندهی فضاهای شهری و زیباسازی)، مدیر امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه خلیج فارس بوشهر و  عضو یت در شورای پژوهشی استانداری بوشهر را در کارنامه دارد.

با توجه به این که وی دو سوم آراء شورانشینان را برای تصدی سمت شهرداری بندر بوشهر کسب کرده، به نظر می رسد که در صورت تایید نهایی و صدور حکم نوسط وزیر کشور،  نباید مشکلی در جهت اجرای برنامه هایش در شهرداری بندر بوشهر پیش رو داشته باشد.

گفتنی است از 20 آبان سال گذشته که میگلی نژاد به دلیل قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در مسئولیت های دولتی و عمومی از سمتش در شهرداری بندر بوشهر کناره گیری کرد، این شهرداری تاکنون به شکل سرپرستی اداره می شود و با وجود معرفی دو گزینه توسط شورای شهر به نام های دهفانی و خسروانی هیچ کدام از این دو فرد موفق به احراز صلاحیت از نهادهای مرتبط نشدند.
نام:
ایمیل:
* نظر: