جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۲۱۳۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۵
در تنگستان انجام شد
یکصد و سومین سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری شامگاه دوشنبه در شهر دلوار شهرستان تنگستان با حضور رئیس اسبق شورای اسلامی تهران و عضو شورای مرکزی جمنا برگزار شد.
به گزارش سوک، یکصد و سومین سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری شامگاه دوشنبه در شهر دلوار شهرستان تنگستان برگزار شد.

مهدی چمران، رئیس اسبق شورای اسلامی تهران و عضو شورای مرکزی جمنا

* امروز سالگرد شهید رئیسعلی دلواری شهیدبزرگواری از خطه جنوب کشور ما ایران است شهید رئیسعلی که حماسه ساز بزرگ بود و درس بزرگی ر ابه ملت ایران آموخت.

*  ارزش دفاع مقدس ما در این بود که با دنیای استکبار تنهای تنها می‌جنگیدیم. شهید رئیسعلی دلواری در زمان انگلیس که بزرگترین ابرقدرت روی زمین بود ملکه انگلیس گفته بوده هرجا خورشید غروب کرد سرزمین ماست ودر مقابل یک چنین قدرتی جنگید.


*  استمعار پیر انگلیس سلاح و مهمات و پول و نیرو داشت ولی رئیسعلی دلواری سلاح ساده و با افراد منطقه که علمای فقیه بزرگوار این منطقه  بودندو در مقابل انگلیس ایستاد و آنها را به ستوه آورد و در نهایت ناجوانمردانه از پشت ترورش کردند.

* رئیسعلی لواری در بوشهر و تنگستان و خلیج فارس در مقابل انگلیس ایستاد و در زمانی به جنگ انگلیسی‌ها رفت که این کشور در اوج غرور و کشورگشایی بود.

*هدف از برگزاری این همایش را بزرگداشت برای شهدا و بزرگمردانی مانند سردار شهید رئیسعلی دلواری است. ماندگاری راه پرافتخار آنان و ترویج فرهنگ مجاهدت، دشمن‌شناسی، ایثار، شهادت و همچنین انتقال رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و مجاهدت‌های آنان به جامعه امروز از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

*در زمان دفاع مقدس ما ملت و دولت و همه یکی بودیم، متحد و متفق بودیم، انسجام واقعی داشتیم حتی زنان و کودکان ما نوجوانانی که چقدر می‌خواستند بیایند جبهه ولی سنشان قد نمی‌داد و جلوی دشمن ایستادیم و موفق و پیروز شدیم.


* مدافعان حرم ما امروزه در مقابل قدرت‌های شیطانی که انسان ساخته است مثل داعش می‌بینید که چگونه ایستادند و سردار سلیمانی‌ها و شهید حججی‌ها پیدا می‌شوند که در آن سوی مرزها از مرزهای ما دفاع می‌کنند.

*چرا آمریکا  آمده است و در خلیج فارس چون برای دفاع آمده است تا مرزهای خودش امن باشد و آن وقت به ما اجازه نمی‌دهند از چند کیلومتر آن طرف‌تر از مرزهای خود برای امنیت دفاع کنیم.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر

* تنگستان مهد مبارزه با انگلیس و متجاوزان است، انگلیس 4 بار در ادواره مختلف تاریخی به بوشهر حمله کرد و هر 4 بار با رشادت رزمندگان بوشهری شکست خورد.

* شهید رئیسعلی دلواری با اخذ فتوا از علمای دینی با انگلیس متجاوز مقابله جانانه کرد ، در جریان جنگ جهانی اول که انگلیس قصد تجاوز به سرزمین ایران برای چپاول از طریق بوشهر و دلوار داشت رئیسعلی دلوار سردار بزرگ جنوب با حکمی که از علما گرفت، جهاد خود را علیه ابرقدرت زمان خود آغاز کرد.

* موقعیت ویژه خلیج فارس به عنوان دروازه تمدن و کریدور اقتصاد و انرژی جهان سبب شد انگلستان به بوشهر حمله کند. رئیسعلی دلواری پس از اخذ فتوا از علمای دینی چنان درسی به دشمن داد که تاکنون انگلیس به هیچ کشوری حمله نکند.
* رئیسعلی دلواری شخصیتی مربوط به یک برهه تاریخی نیست چراکه او تمام وجودش حفاظت از اسلام و میهن بود.

* 12 شهریور سالروز شهادت رئیسعلی دلواری در مبارزه با انگلیسی‌ها در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز مبارزه با استعمار انگلیس ثبت شده است.

علی زاهددوست، امام جمعه دلوار

*با استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌توان از بسیاری از مشکلات عبور کرد و با اتکا به ظرفیت‌های داخلی می‌توان در زمینه‌های مختلف به موفقیت دست یافت.


* تفکر و سیره شهید رئیسعلی دلواری‌ و دیگر شهدا نیاز جامعه امروز است و باید در این زمینه کارهای بزرگی انجام شود.

* سردار شجاع رئیسعلی دلواری به برکت قدرت ایمان، تقوا، بصیرت و دشمن شناسی، حماسه ماندگاری آفرید و دشمن تا دندان مسلح را در همین دیار زمین گیر کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: