چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۱۳۳۸۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
در خطبه های نماز جمعه استان
عده ای بیان می کنند که عامل مشکلات روحانیون هستند اما آنان مسئولیتی ندارند و قادر به اقدامی نیستند و در این بین نمایندگان مجلس باید بین مردم حاضر شوند و برای مشکلات چاره اندیشی کنند و نگرانی مردم و دلسوزان نظام را رفع کنند.
  به گزارش سوک، آیین پرصلابت و دشمن شکن نماز جمعه در سراسر استان بوشهر و با حضور مردم مومن و خداجو برگزار شد.

*حجت الاسلام حسین دشتی، امام جمعه موقت بوشهر

* مشکل اقتصادی کشور مربوط به امروز نیست بلکه در طول 40 سال گذشته همواره کشور با این فراز و نشیبها روبه رو بوده استو راه برون رفت از این وضعیت تدوین نظام اقتصادی اسلامی است.

*دانشمندان اقتصادی دانشگاه ها و حوزه های علمیه برای نجات کشور از این مشکل در این مدت نظام اقتصادی اسلامی بومی برای کشور تعریف نکرده اند.

*با انتقاد از جامعه دانشگاهیان و حوزه های علمیه، هنوز بعد از 40 سال ایران از نظام بانکداری اسلامی بومی برخوردار نیست که انتظار می رود دانشگاهها و حوزه های علمیه به فکر تدوین یک نظام اقتصادی اسلامی برای کشور باشند.

* همه نخبگان علمی و حوزوی کشور برای گذر از این پیچ خطرناک تاریخی به فکر راهکار عملی و اساسی باشند. در شرایط حساس کنونی اتحاد، کنارگذاشتن اختلاف های سلیقه ای و سیاسی و دوری از متهم کردن همدیگر تنها ابزار مقابله با توطئه دشمن است. مهمترین هدف دشمن از تحمیل جنگ اقتصادی بر کشور ایجاد ناامیدی، بدبینی و ناامنی در کشور است.

* براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب 'در این شرایط حساس اقتصادی کشور اگر آحاد مردم به خصوص نخبگان شرایط نظام را درک نکنند ضربه خواهیم خورد'.

*هرچند امروز کشور با مشکلات اقتصادی روبه رو است ولی نباید فراموش کرد نظام جمهوری اسلامی در جایگاهی قرار دارد که همه دنیا را به خود متوجه کرده است.

* مشکل استکبار جهانی با دستیابی به فناوری هسته ای، حقوق بشر و قدرت موشکی ایران نیست بلکه با ایده ها و هدفهای انقلاب اسلامی است.

* در برابرجنگ همه جانبه اقتصادی دشمن و وجود نارضایتی ها در کشور به جای اینکه همدیگر را خطا کار و متهم کرد باید با روحیه برادری در مقابل دشمن ایستادگی کرد.

* نباید اختلاف های داخلی باعث شود که دشمن در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس ادعا کند 'ایران را گرفتار خود کرده ایم'. هدف دشمن از جنگ اقتصادی برعلیه جمهوری اسلامی رسیدن به جنگ رسانه ای و تبلیغ ناامیدی و بدبینی مردم نسبت به نظام است.

حجت الاسلام یوسف قاسمی ، امام جمعه موقت کنگان

*مجلس خبرگان، قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی، نخبگان و دلسوزان، دولت را برای حل مشکلات کمک کنند.علاج مشکلات تبری کردن از دستگاههای مسئول نیست بلکه علاج مشکلات انتقاد منصفانه، کمک فکری و عملی است. سلب اعتماد مردم از قوای سه گانه کار ناصواب و از توطئه های دشمن است.

*با تسلیت حلول ماه محرم ، محرم اثبات کننده پیروزی حق بر باطل و نمود عینی احیای اسلام ناب محمدی (ص) است. ملت بزرگ ایران به رهبری امام راحل و با تاسی از سیره حسینی مقابل استکبار ایستادگی کردند و این مبارزه و ظلم ستیزی را همچنان ادامه می دهند.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی، امام جمعه گناوه

*قوه قضائیه با همکاری دیگر قوا باید با مسببان اصلی ناآرامی ها، سلب کنندگان آرامش و اضطراب در جامعه که از اهداف جنگ اقتصادی و رسانه ای دشمن است برخورد کند.

* براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب قوای سه گانه هر تصمیمی برای مملکت بگیرند آن را امضا و باید نسبت به آن ادای تکلیف عملی کنند.

*دشمن با راه انداختن جنگ اقتصادی و رسانه ای به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است که باید با مدیریت و کار جهادی مسئولان در برابر این ترفند ایستادگی کرد.

* برخی افراد سودجو و فرصت طلب در کشور اقدام به احتکار و خود تحریمی می کنند که با این کار تنها به دشمن کمک می کنند.

* دشمن بداند با ترفندهای اقتصادی نمی تواند مردم را از نظام دلسرد و ناامید کند زیرا نظام جمهوری اسلامی شجره طیبه ای است که به پشتوانه ملت پایه های مستحکمی دارد و درحال گسترش است.

* با اشاره به برگزاری رزمایش محمدرسول الله (ص)2 ، محور این رزمایش وحدت، ایستادگی و پیشرفت و اقتدار است و هرچه باشکوهتر برگزار می شود. بسیجیان و سپاهیان باحضور در این رزمایش اعتماد و امیدآفرینی را دربین مردم تقویت و توطئه های دشمنان را خنثی می کنند.

حجت الاسلام حسین انصاری، امام جمعه موقت برازجان

*ماهیت نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای کار جهادی و تفکر انقلابی است و هر جا که با این تفکر حرکت کردیم موفق بودیم.

* وجود کار جهادی و تفکر انقلابی باعث توانمندی ما در عرصه هایی چون دفاع مقدس و صنایع دفاعی و نظامی بوده است. هر جا که با انگیزه های دنیا طلبی ، قدرت طلبی و بی تقوایی حرکت کردیم مشکلات حل نمی شود.

* هر روز در کشور شاهد دهها مورد خیانت و سو استفاده در حوزه اقتصاد هستیم اما گویا هیچ عزمی بر علاج آن نیست و سو مدیریت این مسائل بنام نظام و انقلاب نوشته می شود.

 حجت الاسلام سید حسین رکنی حسینی، امام جمعه بردخون

*مسئولان با حضور در جمع مردم خود واقعیت ها را ببینند و به واسطه ها اعتماد نکنند چرا که تملق و چاپلوسی در جامعه رایج شده و با این اقدامات تلاش کنند دیوار بی اعتمادی و فاصله ها بین مردم و مسئولان برداشته شود.

* ارزش پول ملی کاهش یافته و زندگی مردم با دلار گره خورده که وظیفه مسئولان در این دوره سنگین تر شده و نیاز به تیم اقتصادی قوی داریم اما به دلیل ضعف تیم اقتصادی در دولت، قادر به رفع مشکلات نیستند و دولتمردان به تماشاچی تبدیل شده اند و ابزاری برای کنترل اوضاع اقتصادی ندارند.

*تورم چندرقمی، رکود، احتکار و کاهش قدرت خرید مردم زجرآور است و با اینکه بیشتر دولت های پس از انقلاب اسلامی در دست اصلاح طلبان بوده متاسفانه راهی برای کاهش مشکلات وجود ندارد.

* عده ای بیان می کنند که عامل مشکلات روحانیون هستند اما آنان مسئولیتی ندارند و قادر به اقدامی نیستند و در این بین نمایندگان مجلس باید بین مردم حاضر شوند و برای مشکلات چاره اندیشی کنند و نگرانی مردم و دلسوزان نظام را رفع کنند.

* محرم یادآور خاطرات و پیروزی حق بر باطل و حماسه و غلبه خون بر شمشیر است و باید مانند سال های قبل گرامی بداریم و ضمن برگزاری برنامه ها و مراسم پرمحتوا، عزاداران حسینی را تکریم کنیم و مشکلات اقتصادی باعث کم رنگ شدن برنامه ها نشود.

* مردم به عشق سالار شهیدان در حسینیه ها و اماکن مقدس حاضر می شوند و این از برکت نام و یاد امام حسین(ع) و شهدای کربلا است که باور داریم انقلاب ما ریشه در محرم دارد و به همین دلیل تلاش کنیم برنامه های جذاب اجرا شود تا همه مردم از این ایام درس بگیرند و موجب جذب و بهره مندی همه اقشار شود.

حجت‌الاسلام محمد حمیدی‌نژاد، امام جمعه آبدان

* روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان فرمودند که ما در دوره حساسی قرار داریم، نه به این معنا که دشمن بیشتر یا قوی تر شده است. بلکه ضعیفتر از اول انقلاب شده‌اند. دشمن هیچ کاری نتوانستند بکنند.

*همه مردم می دانند که دشمنان قدرت بیشتری داشتند، انگیزه بیشتری هم داشتند، نظام هم نوپا بود، تا حدی که یک منافق رییس جمهور ما بود، جوانان بینند ما چطور بودیم، همه کاری کردند، ترور و کودتا و جنگ تحمیلی و ... اما انقلاب با قدرت جلو رفت و امروز ۴۰ ساله شده استو از این جهت حساس است که ما بر خلاف جریان حاکم بر دنیا حرکت می کنیم.

* تمام مشکلات ما به دلیل نگاه اشتباه مدیریت کشور است، کافی است مدیران جامعه راه کارهای رهبری را بپذیرند. یک سخن رئیس جمهور درر راستای اقتصاد مقاومتی باعث برگشت وضعیت کشور می شود.

*اگر ما انتقاد می‌کنیم، می‌گوییم که چرا کار جدی انجام نمی دهید. با همین مسئولین مشکلات قابل حل است. به فرموده رهبری، ما پیشرفت های زیادی داریم که کمتر گفته می شود. مردم ما باید این پیشرفت ها را بدانند. انسان از پیشرفت ها در مدت کوتاه حیرت می کند. 

حجت‌الاسلام علی زاهددوست ، امام جمعه دلوار

*باید مراقب باشیم در کنار عزاداری که یک مستحب موکد است واجبات دین مثل نماز و امثال آن تقویت شود همه این عزاداری‌ها بلید برای تقویت اصول و ارزش های دین باشد. در عزاداری‌ها باید تلاش کنیم تا مزاحمت‌های مانند مزاحمت صوتی را به حداقل برسانیم و از مجلس ابی عبدالله(ع) نهایت بهره را ببریم.

* امروز در جامعه امر به معاریفی همچون کار و تلاش وافر و خدمت و کمک‏ رسانی به یکدیگر و تعاون و همکاری در انجام امور مختلف و نیز نهی از منکراتی همچون اسراف و زیاده روی اموال فردی و عمومی، عدم توجه به حقوق عمومی و بیت المال، اشرافی گری و تجمل گرایی و مواردی از این قبیل که از اهداف مبنایی  انقلاب اسلامی است  وظیفه ای همگانی و بسیار کارگشا و مؤثر خواهد بود.

* متاسفانه چند سالی است با نزدیک شدن محرم و اجتماع عظیم اربعین ترویج خبرهای دروغ و شایعات بر اساس در دستور کار رسانه های دشمن قرار می گیرد و تاسف بالاتر اینکه برخی د  کشور هم با آنها هم صدا می شوند.

* استکبار از اجتماع اربعین و شور حسینی بعنوان محور وحدت و همدلی شیعیان و امت اسلام به شدت نگران است لذا با ایجاد فضای رسانه روانی بدنبال اختلاف و کدورت بین دو ملت شیعه ایران و عراق است.

*در عراق شایعه پراکنی و جنگ روانی راه انداخته اند که ایرانی ها به ناموس شما تجاوز کرده اند و در ایران شایعه می کنند که عراقی ها تجاوز کرده اند ، در آبادان و خرمشهر، این شائبه را ایجاد می‌کنند که مخفیانه آب‌شرب شما به بصره میتصل است.، اینها کار دشمن است هوشیاری و بصیرت لازم است تا انسان با دشمن همصدا نشود باید هوشیار و مراقب باشیم.. هر کجا نقطه قوت ماست دشمن برای تضعیف آن برنامه ریزی می کند.

*ترامپ برای انحراف افکار عمومی دوباره موضوع مذاکرات بدون پیش شرط و تمایل دیدار با مقامات ایرانی مطرح می کند اما باید بدانیم مشکلات ما در داخل کشور خودمان قابل حل است و این ملت و نظام الهی با تجربه ۴۰ ساله خود هیچ اعتمادی به آمریکائی ها و امثال ترامپ ندارند.

* باور کنیم که اگر چند سال قبل که رهبری معظم انقلاب نسخه اقتصاد مقاومتی را برای دوای بیماری اقتصادی کشور تجویز کردند به آن نسخه شفابخش عمل می شد و آقایان با عزم راسخ بدنبال تحقق اقتصاد مقاومتی می رفتند امروز وضعیت کشور و مردم خیلی بهتر از این بود.

*متاسفانه کار به جایی رسیده حتی پوشاک نوزاد را هم احتکار می‌کنند در ایجا رسالت قوه قضاییه است که بدون درنگ با احتکارکنندگان کالا برخورد و مقابله کنند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
0
1
مشکلات مال 40سال پیش نیست مال همین چند ساله روحانی است
نام:
ایمیل:
* نظر: