کد خبر: ۲۱۳۴۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام محرم و عزاداری حسینی، مرغ و گوشت گوساله منجمد به نرخ مصوب دولتی از طریق ادارات کل پشتیبانی امور دام در استان‌ها در اختیار هیات‌های مذهبی قرار می‌گیرد.
حمید ورناصری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی در مورد تمهیدات در نظر گرفته شده توسط این شرکت برای توزیع گوشت و مرغ مورد نیاز هیات‌های مذهبی در ماه محرم اظهار داشت: تمام هیات‌های مذهبی می‌توانند با دریافت نامه از ستاد تنظیم بازار استان خود به ادارات کل پشتیبانی امور دام هر استان مراجعه کرده و گوشت گوساله منجمد و گوشت مرغ را به اندازه نیازشان دریافت کنند.

وی در مورد قیمت گوشت و مرغ توزیعی هم گفت: قیمت تحویل هر کیلوگرم گوشت گوساله منجمد به هیات‌ها ۲۷ هزار تومان و عرضه به مصرف کننده و خانوار ۲۹ هزار تومان و هر کیلوگرم مرغ منجمد ۶۳۲۰ تومان تحویل هیات‌ها و ۶۷۵۰ تومان برای مصرف خانوار در نظر گرفته شده است.

کاهش ۲۵۰۰ تومانی قیمت هر کیلوگرم مرغ تازه در بازار

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام همچنین در مورد قیمت مرغ هم گفت: با توجه به اینکه شرایط بازار به گونه‌ای است که قیمت مرغ گرم به تعادل رسیده است و با افت هر کیلوگرم ۲۵۰۰ تومان مواجه شده امروز متوسط قیمت هر کیلوگرم مرغ در تهران ۹۴۰۰ تا ۹۵۰۰ تومان است.

ذرت کیلویی ۱۱۳۰ و کنجاله سویا ۲۲۰۰ تومان

ورناصری همچنین در مورد وضعیت قیمت نهاده‌های مصرفی مرغداری‌ها از جمله کنجاله سویا و ذرت هم گفت: از آنجایی که این دو نهاده مهم توسط بخش خصوصی و دولتی وارد و به اندازه نیاز تامین شده است، اکنون آرامش بسیار خوبی در بازار حاکم است، به طوری که متوسط قیمت ذرت امروز در مبادی ورودی بنادر ۱۱۳۰ تا ۱۱۴۰ تومان است؛ همچنین هر کیلوگرم کنجاله سویا ۲۲۰۰ تا ۲۲۵۰ تومان در مبادی ورودی است که البته با توجه به مسافت هر استان نسبت به بنادر ورودی قیمت کرایه حمل به این رقم اضافه می‌شود.

 ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده را ۶ تا ۶۲۰۰ تومان اعلام کرده بود که با توجه به احتساب لاشه و ضایعات قیمت منطقی آن ۹ تا ۹۲۰۰ تومان با توجه به هزینه‌های تمام شده مرغداران در بازار محاسبه می‌شود.

منبع: تابناک
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد